Televizyon

Kadınlara Yönelik Netflix Dizileri

Günümüzün en önemli platformlarından olan Netflix her kesimden her düşünceden izleyici kitlesine yönelik dizi ve film içerikleri üretmeye devam ediyor. Özellikle platformun tercih edilmesinde en önemli etkenlerden biri de kadın, erkek ve ortak izleyici kitlesine yönelik kaliteli içerikler çıkarıyor olması olarak gösteriliyor. Bu kapsamda Netflix’te kadınlara yönelik kaliteli içerikler de bulunmakta olup bunlardan ilki olarak Glow gösterilebilmektedir. 80’lerde Amerikan Güreşi yaparak para kazanan kadınların hikayesi kimi zaman eğlenceli kimi zaman duygusal olarak ele alınıyor. Netflix’te yer alan bir diğer kadınlara yönelik dizi ise Las Chicas Del Cable. 1920’li yıllarda bir telefon kurumunda çalışan 4 kadının yaşamı dönemin zorlukları ile birlikte anlatılıyor.

Jane The Virgin Favori

Özellikle İspanyol ailenin genç kızının aşk yaşamını eğlenceli ve farklı bir dille ele alan Jane The Virgin son zamanların en çok izlenen yapımları arasında yer alıyor. Yanlışlıkla hamile kalan Jane’in bebeğini büyütmesi ve babası ile olan inişli çıkışlı yaşamı konu alınıyor. Platformda yer alan bir diğer dizi ise Orange Is The New Black. Son ve final sezonu ile bu ay içerisinde yayınlanacak olan dizide yanlışlıkla kadın hapishanesine düşen ve daha önce de bir arkadaşını hapse attıran Piper’ın burada yaşadığı olaylar trajikomik bir şekilde ele alınıyor. Yapım Netflix’in en çok izlenen yapımı olmakla birlikte dünya genelinde de oldukça fazla bir izleyici kitlesine sahip.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu