Moda

Kadın Yaz Modası Spor Şıklığı

Yaz aylarının son günlerini yaşarken özellikle ağustos ayında kadınlar çok sevdiği tarzlardan biri de spor, klasik ama şık kıyafetlerin yer aldığı klasik spor şıklığı oldu. Özellikle çalışan kadınlara hitap eden yeni modada, şehirde toplantıdan toplantıya koşturanlar şık bir görüntü ama spor rahatlığı ile kullanılabilecek parçalar hayat kurtarabilir. Hem spor rahatlığı hem de şıklığı bünyesinde barındıran kıyafetlerden ilk rahat bir pantolon, askılı bir bluz ve blazer ceket kombini olarak yer alıyor. Yaza uygun renkler ile bu üç kombin değiştirilerek tercih edilebilir. Hafta sonu çalışmak zorunda olanlar için ise pantolon yerine şık bir şort ile de kombine ekleme yapmak mümkün. Bu tarzın kurtarıcısı ise beyaz tişört olmakla birlikte özellikle ceketlerin altında kurtarıcı bir role sahiptir.

Şıklığı Kemer ile Arttırmak

Spor rahatlığından çok şıklığı arttırmak isteyenlere ise blazer ceketlerini büyük ve tokalı kemerler ile tamamlayabilir. Özellikle maskülen yönü ağır bir şıklık tercih edenler ise koyu ve nispeten küçük kemerler ile bu görünüşe sahip olabilmektedir. Bu senenin modası renkler arasında yer alan puantiyeli ve animal desenleri yine kombinler için kullanmak mümkündür. Ayakkabı tercihlerinde ise genel olarak kombini tamamlayan parçalar zarif bir görüntü elde etmek adına kalıntopuklu klasik bir ayakkabı olabilir. Şortların altına ise tercih edilecek ayakkabılar şıklığı belirtmek adına gold renginde ve ince topuk ayakkabı şeklinde ya da spor yönünü belirtmek amacı ile terlik ayakkabılar tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu