Haber

Kadın Sürücü Otizmli Oğluyla Kabusu Yaşadı

Antalya’da otizmli oğluyla beraber otomobiliyle seyahat eden Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz, trafik magandaları tarafından sıkıştırılarak tehdit edildi. Anne ile oğlunu sıkıştıran şahısların polis rozeti göstererek tehditler savurduğu ortaya çıktı. Yaşanan olayın ardından polis merkezine giderek şikayetçi olan Demet Çileli Baz, oğlunun yanında böyle bir olayın yaşanmasından dolayı son derece mutsuz olduğunu ifade etti.

Gerçekleşen bu olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, trafik magandası olan kişileri kısa zamanda yakaladı. Yapılan soruşturmada ise polis rozeti gösteren kişilerin gerçek polis olmadıkları da anlaşıldı. Yakalanan şüpheliler, kendilerine isnat edilen tüm suçlamaları reddetti.

“Polis rozeti gösterdi”

Yaşanan bu çirkin olay 24 Ağustos günü saat 15.00 sularında gerçekleşti. Muratpaşa ilçesinin Kızılırmak Caddesi’nde seyahat eden Demet Çileli Baz, yüzde 90 otizm raporlu olan oğluyla beraber derneğe gitmek üzere Varsak bölgesine geldi. Burada elde edilen bilgilere göre İstanbul plakalı bir otomobil, sürücüsü olduğu Demet Çileli Baz’ı sıkıştırdı. Sürekli şerit değiştirerek anne Demet’i rahatsız eden sürücü bir süre sonra pes etti. Bunun üzerine kavşağa gelindiği anda ise Demet Çileli Baz, kendisini sıkıştıran otomobilin şoförünü uyarmaya başladı.

Demet Baz’ın yaptığı uyarıdan sonra kendisini sıkıştıran otomobilde bulunan kadın camı açarak el hareketlerinde bulundu ve polis rozeti gösterdi. Bu esnada Demet Baz sürekli hakaretlere maruz kaldı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu