Haber

Kadın Hızarcı Eşi ile Birlikte Geçimlerini Sağlıyor

Tokat’ta yaşayan işçi emeklisi Osman Aktaş(75) , eşi Ayşe Aktaş(55) ile birlikte seyyar hızar aracı ile hizmet vererek kazanç elde ediyor. 4 çocuk babası olan Aktaş emekliliğinden beri  yaklaşık 30 yıldır hızarcılık yapıyor. Eşi Ayşe Aktaş uzun zamandır kendisine destek olarak kütükleri ve dal parçalarını hızardan geçiriyor.

Tek başına yapmanın mümkün olmadığı bu işte işçi çalıştırmak da masraflı bir iş olduğundan ikili beraber çalışmaya başlamış. Günlük olarak kazançları bir işçiye verecekleri paradan bazen daha az olabildiğinden, bu iş için işçi çalıştırmak yerine birlikte çalışmaya karar vermişler.

Biriktirdikleri ile Hacca Gittiler

Aktaş çifti hızarcılık yaparak biriktirdiği para ile Hacca da gitti. Geçim sıkıntısı içerisinde herkesin ek bir işe ihtiyaç duyduğu bu dönemde Ayşe Aktaş eşinin işçilere para vermesindense beraber çalışabileceklerini eşine söyledi. Bunu kabul eden Osman Aktaş ile birlikte hızarcılık yapmaya başladılar. Ayşe Hanım evde onları engelleyecek küçük çocukları olmadığını, çalışacak kadar sağlıklı olduğunu eşine söyleyerek kendisi de çalışmak istediğini belirtti. Bunun üzerine birlikte çalışmaya başlayan Aktaş çifti biriktirdikleri parayla Hacca gitti. Ardından Ayşe Aktaş bir kez de biriktirdikleri para ile Umre’ye gitti. Birlikte çalışarak güzel bir kazanç elde eden çift için bu yaşlarında çalışmak zor olsa da emek vererek, çalışarak kazanç sağladıklarından halinden memnun görünüyorlar.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu