Haber

Kadın Emeği Festivali için Geri Sayım Başladı

Kadınların el emeklerini sergiledikleri be çabalarını gösterecekleri Kadın Emeği Festivali için geri sayım başladı. Yapılan bilgilendirme sonrasında 24-25 Ağustos tarihlerinde düzenleneceği ortaya çıkan festival için detaylar konusunda da açıklamalar geldi.

Festivalin ne kadar süreceği ve nerede yapılacağı konusunda detaylarda ortaya çıkmış oldu. Onlarca kadının kendi ele emeğini sunacağı festival için, Atakum Belediyesi ve Samsun El Emeği Platformunun ortaklaşa olarak çalışma yürüttüğü konusunda da bilgiler verildi.

Kadın Emeği Festivali Başlıyor

Yarın standart alacak olan festivalin, 25 Ağustos tarihine kadar da devam edeceği açıklandı. Festivalin, kapsamında sunulacak olan ürünler için de bilgiler verildi. Buna göre festivalde, onlarca kadının el emeğinin yer alacağı ve katılımın oldukça yüksek olacağı öğrenildi.

“Atakum’da Güçlü Kadın” sloganıyla yapılacak olan festival de sürpriz isimlerinde dikkat çekebileceği açıklandı. 24 Ağustos Cumartesi günü başlayacak olan festivalin saat olarak ise 16.00’da açılış yapacağı belirtildi. Hafta sonu boyunca ziyaretçilerini bekleyecek olan Kadın Emeği Festivali, Çobanlı iskelesi meydanında düzenlenecek.

50’den fazla stantla beraber görev alınacak olan Kadın Emeği Festivali için Atakum Belediyesi tarafından da özel bir çalışma yapıldığı açıklandı. Festivale yoğun ilgi gösterilmesi beklenirken, gelişmelerin basından takip edileceği konusunda bilgiler paylaşıldı. Özellikle yerel basının etkinliğe ilgisinin oldukça yüksek olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu