Yaşam

Kabarık ve Nemsiz Saçlara Çözümler

Biliriz ki kabaran saçlar çoğu kadının çilesi. Araştırmalara göre saçlar dış etkenler banyodan sonra yapılan hatalar ve nemsiz kalması sonucu kuruyor ve kabarıyor. Böyle bakımsız tabiri caizse süpürge gibi, şekil almayan ve kötü görünen saçları eminiz ki hiçbir kadın istemez. Artık kabaran, şekil almayan, kuru ve bakımsız görünen saçlar geride kalıyor. Özellikle günümüzde hayalimizdeki sağlıklı saçlara kavuşmak artık çok kolay.

Kabarık ve kıvırcık bir saça sahipseniz eğer duştan sonra ıslak saçlarınıza saç köpüğü uygulayabilirsiniz. Böylelikle hep saçınız güzel bir görünüme sahip olacak hem de kabarmayacak. Saçlarınızın canlı bakımlı bir hale gelmesini istiyorsanız bir süre saçınıza ısı uygulamayın. Bu tür saçlara sahip olanların yaptığı en büyük hata, saçlarını saç kurutma makinesiyle kurutmaktır. Saç kurutma makinesi her ne kadar işimizi kısa sürede görse de hiç sağlıklı değildir. Saçın ihtiyacı olan nemi hapsetmesine izin vermek için duştan sonra yumuşak bir havluyla saçınızın fazla suyunu alın ve kendi haline kurumasını bekleyin. Böylelikle ihtiyacı olan nemi kolaylıkla alacaktır. Saçlarınıza şekil verme işlemini saçlarınız nemliyken yapın. Böylelikle saça hacim vermek daha kolay olacaktır. Ayrıca saçlarınıza nem takviyesi yapmayı ihmal etmeyin. Saçınızı sıcak su yerine ılık suyla yıkayın. Bu şekilde de kabarmaları önlemiş olursunuz.

Bebek yağı da işe yarıyor

Kabaran saçlarınıza karşı kendinize oluşturabileceğiniz en pratik çözümlerden biri de bebek yağı. Nemli saçlarınıza, elinize aldığınız iki nohut büyüklüğünde ki bebek yağını saç diplerinize değdirmeden iyice yedirin ve tarayın.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu