Magazin

J.Lo Hustlers İçin Direk Dansı Öğrendi 

Jennifer Lopez striptizcileri konu alan yeni filmi Hustlers için çok kısa sürede direk dansı öğrendi. Direk dansı çok zor bir dans türü olmasına rağmen Lopez rolü için kısa sürede bir profesyonel gibi görünmeyi başardı. Dansçı ve kareograf Johanna Sapakie ile çalışan Lopez, yoğun programına direk dansı eğitimlerini de sığdırabilmek için gittiği her yerde bir direk isteyerek çalışmalarına gittiği her şehirde devam ettirdi. Sapakie Lopez’in kendisini gittiği her yere götürdüğünü ve her şehirde programında boşluklar yaratarak direk dansı eğitimlerine devam ettiğini belirtti. Filmin çekimlerinden iki buçuk ay önce çalışmaya başlayan ikili haftada en az üç gün çalışmış. Lopez’in solo dans sahnesinin bulunduğu filmde dublör kullanmak istemediği için çok kısa zamanda pek çok şeyi öğrenmesi gerekmiş.

Tüm Oyuncuların Eğitmeni Johanna Sapakie

Johanna Sapakie yalnızca Lopez ile değil aynı zamanda filmin diğer oyuncularıyla da direk dansı eğitimleri yaptı. Constance Wu, Keke Palmer, Lili Reinhart’ın da yıllardır bu işi yapıyor gibi görünmesini sağlamak için belli bir kareografi üzerine odaklanmışlar. Sapakie, oyuncuların karakterlerine uygun kareografiler planlayarak daha çok bunun üzerinde eğitimlerini sürdürmüşler. J. Lo ve diğer oyuncular kısa sürede iyi şekilde dans edebilmek için çalışmalarına direkt 15 cm topuklu ayakkabılar ile başladılar ve bu şekilde tüm çalışmalarını sürdürdüler. Sapakie Lopez’in daha önce direk dansı yapmamasına rağmen çok başarılı ve özgüven sahibi olduğunu söylüyor.

 

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu