Haber

İzmir’de 4.8 şiddetinde deprem meydana geldi

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesinde bugün saat 11.39’da 4.8 şiddetinde deprem meydana geldi. İzmir’e 48 km uzaklıkta meydana gelen deprem birçok ilde de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin merkez üssünün İzmir’in Seferihisar ilçesinin Ürkmez köyüne 12 km mesafede gerçekleştiği bildirildi. AFAD tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise depremin 18 km derinlikte meydana geldiği ifade edildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) tarafından yapılan açıklamada ise depremin merkez üssünün Seferihisar ilçesinin 19, İzmir’in ise 48 km uzağında gerçekleştiğini bildirdi. Gerçekleşen bu depremden etkilenen ülkelerden biri de Yunanistan oldu. Yunanistan’ın Samos adasında da hissedilen deprem paniğe yol açtı.

İzmir halkı sokağa döküldü

İzmir’in Seferihisar ilçesinde yaşanan depremden dolayı halk paniğe kapılarak sokağa döküldü. Büyük bir korku yaşayan İzmir halkı, ev ve iş yerlerini boşaltarak sokağa çıktı. Depremin hemen ardından ise korku dolu anlar yaşayan İzmirliler soluğu sosyal medyada aldı. Yapılan yorumlar arasında “Fena sallandık”, “Çok korktuk”, “Deprem çok şiddetliydi” gibi yorumlar yer aldı.

Seferihisar’da gerçekleşen depremin ardından can ve mal kaybının yaşanıp yaşanmadığı ise henüz bilinmiyor. Deprem, İzmir dışında Kuşadası’nda da hissedildi. Kuşadası’na tatile gelen turistlerin büyük bir korku yaşadığı gözlemlendi. Depremden hemen sonra sokağa dökülen insanlar ise korkularından hala ev ve iş yerlerine giremedi.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu