Haber

İstanbul kışın görmediği yağmuru yazın ortasında yaşadı

Meteoroloji Merkezi’nin yaptığı uyarılardan sonra İstanbul bugün seller altında kaldı. Yoğun yağışlardan dolayı bir kişinin de hayatını kaybettiği yağış İstanbul’da hayatı adeta felç etti. Özellikle öğle saatlerinden sonra etkisini artıran yağmur gök gürültüleri eşliğinde devam etti.

İstanbul’un Avcılar, Pendik, Sefaköy, Bahçelievler, Zeytinburnu, Tuzla, Kartal gibi bir çok bölgesini etkisi altına alan sağanak nedeniyle trafikte araçlar mahsur kaldı. Çatalca’da i elektrik direğine yıldırım düştü. Bugün akşam saatlerine kadar devam edecek olan sağanak nedeniyle halk, ani sel, su baskını, yıldırım, rüzgar gibi afetlere karşı tedbirli olunması konusunda uyardı.

İstanbul Valiliği yağışların geceden sabaha kadar şiddetini azaltarak devam edeceğini bildirdi. Ataşehir’de bir alt geçit de araçlar mahsur kaldı. İnsanlar kendi imkanlarıyla kurtuldu. Sele kapılan bir seyyar satıcı ve aracı çevredekiler tarafından kurtarıldı. Yağışların etkisiyle Unkapanı altgeçidini sular bastı. Suyun tahliye edildiği esna da suların altından bir erkek cesedi çıktı. Cesedin kimliği henüz belirlenemese de çevredeki vatandaşlar tarafından evsiz olduğu ve sokakta yaşadığı öğrenildi.

Kara ile Deniz Birleşti

İstanbul’da yaşanan yoğun yağışların ardından Üsküdar sahilinde deniz ile kara birleşti. Metrekareye yaklaşık 113 kg yağmur düşen İstanbul’ da sağanak nedeniyle Üsküdar’da oluşan büyük su birikintileri sayesinde kara ile deniz birleşti, insanlar göle dönen Üsküdar’ da paçalarını sıvayıp gezdi.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu