Moda

İstanbul Eylül’de Modaya Doyacak

İstanbul bu yıl moda başkenti yolunda birçok etkinliğe ev sahipliği yapmakla birlikte, yeni etkinliklerin de yapıldığı yer olmaya devam ediyor. Bu noktada moda severlerin merakla beklediği etkinliklerden biri de dünyada da büyük takipçisi olan FashionLaw&Bussiness Summit. 8 Eylül’de bekleyenleri ile buluşacak olan dünyaca ünlü etkinlik İstanbul’un ev sahipliğinde Büyük Kulüp’te gerçekleşecek. Etkinliğin isminde de anlaşıldığı üzere dünyadan birçok hukukçunun ve moda profesyonelinin bu etkinliğe katılması bekleniyor.

2018 yılından itibaren düzenli bir şekilde düzenlenen etkinlik ilk kez Madrid’de gerçekleşmiş olup bu yıl da İstanbul’da moda severlerin buluşmasına ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü etkinliğe katılacak markalar ve isimler arasında Harvard Bussiness, Bloomberg Bussinessweek TR, Woolmark, YvesRocher gibi ünlü markalar da bulunacak. Aynı zamanda etkinliğe de sponsor olan bu markalar ile moda akımı dünyada geniş bir yankı kazanacak.

Fashion LawInstitute Organize Ediyor

Özellikle kurulduğu 2012 yılından itibaren isminden sıklıkla söz ettiren FashionLawInstitute tarafından organize edilen etkinlikte bu kapsamda tasarımcılar, ünlü markalar, tekstil firmalarına eğitimler de veren kuruluş danışmanlık hizmeti de veriyor. İstanbul’da faaliyetlerine devam eden FashionLawInstitute Amerika’dan sonra ikinci tekstil endüstrisi devi olarak anılıyor. Moda hukuku alanında da çalışmalarına devame den kuruluş dünya genelinde tam 23 moda hukuku kuralı ve 13 dilde moda hukuku alanında yayın yaptı. Bu noktada Harvard’da kurulan FashionLawLab projesine de destek verdi.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu