Moda

İş Dünyasında Moda Rüzgarı

Günümüzde birçok çalışan kadın olmakla birlikte özellikle büyük şehirlerde iş yaşamına adapte olmuş birçok kadın aynı zamanda dış görünüşüne de büyük önem göstermektedir. Bu noktada iş yaşamında moda olan parçalar ile kurtarıcı parçalar iş kadınlarının şık ve profesyonel bir görünüm elde etmesinde büyük önem taşımaktadır.

Bu parçalardan ilki özellikle geçtiğimiz sezonda da başrolde olan takım ceketler, blazer ceketler ve ekose desenli ceketlerdir. Kadınlar için takım elbise kombini bu sezon da geçerliliğini korumakta olup özellikle sade ve bol görünümlü parçalar maskülen bir şıklık elde etmenizi sağlayacaktır. Bu noktada bir diğer parça ise ceketlerin içine giyilecek mevsime göre ince boğazlı kazak ya da sade renk bir bluz olmaktadır.

Aksesuarlar Önemlidir

Özellikle şık bir görünümün tamamlayıcı olarak aksesuarlar oldukça önemlidir. İş yaşamında da genellikle fazla takı kullanımı tercih edilmemekte olup fular ve saat kombini en sevilen tamamlayıcı parçalar olarak gösterilebilir. Şık ama spor rahatlığında bir aksesuar için akıllı saatler tercih edilebilir.

Aksesuar olarak önemli bir noktada bulunan bir diğer parça da ayakkabıdır. Bütün gün iş yerinde olacak iş kadınları için bu sezon öneriler yine hafif topuk bir ayakkabı ile maskülen tarzın tamamlayıcısı olan makosen ayakkabılar olarak yer almaktadır. Çanta olarak ise renklerde abartıya kaçılmadan kutu ya da evrakların sığabileceği çok büyük olmayan orta boyutta, sadece renkli çantalar günü kurtarabilir.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu