Dünya

İran Hava Kuvvetleri Komutanı ABD’yi tehdit etti

Orta Doğu’da gün geçmesin ki yeni bir gelişme yaşanmasın, iki devlet birbirini tehdit etmesin. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ile İran arasındaki ilişkiler son zamanlarda oldukça gerildi. İki devletten de karşılıklı hamleler gelmeye devam ediyor. Bu gelişmeler ışığında Orta Doğu’da yeni bir savaş çokta uzakta değil gibi görülüyor. Gerilimin fitilini ise Amerika Birleşik Devletleri’nin Orta Doğu’ya gönderdiği uçak gemileri ateşledi. Bilindiği gibi Amerika Birleşik devletleri Orta Doğuda yeni bir savaşa hazırlanırmış gibi İran’a yakın bir noktaya savaş gemilerini göndermişti.

ONLARI VURURUZ

Amerika Birleşik Devletlerinden gelen bu hamleye karşılık İran devletinin en yetkili ağızlarından biri olan İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade, yaptığı açıklamada bir tehdit görmeleri durumunda Amerika Birleşik Devletlerine ait uçak gemileri vuracaklarını açıkladı. Açık açık Amerika Birleşik Devletlerini tehdit eden Emir Ali Hacızade Amerika eğer bize karşı bir hamle yaparsa onları tereddüt etmeden vuracağız. Onların savaş gemileri bizim sınırımıza 300 kilometre uzaklıkta. Ancak bizin geliştirdiğimiz sistem sayesinde 700 kilometreye kadar füze atabiliyoruz. Dolayısı ile onları istediğimiz an vurabiliriz dedi.

SAVUNMA AÇIKLARI VAR

Açıklamalarında dozu hiç düşürmeyen Emir Ali Hacızade kendine yöneltilen Washington neden savaş konusunda bir açıklama yapamıyor sorusuna ise onların savunma açığı var ve biz bu açığı biliyoruz. Dolayısı ile onları vurabileceğimizi biliyorlar dedi. Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade daha önceden Amerika’nın Orta Doğu’daki konumu bizim için tehditti, ancak şimdi bu durum bizim için bir fırsat. Dolayısı ile gerekli gördüğümüzde bu fırsatı değerlendireceğiz ve onları kafalarından vuracağız şeklinde açıklamalarda bulundu. Öte yandan bu açıklamaların üzerinden saatler geçmesine rağmen Abd’den herhangi bir açıklama gelmedi.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu