Ekonomi

İmamoğlu, vaatlerini hayata geçirmeye başladı

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu hem ulaşım hem de su fiyatları üzerinde indirim yapılabilmesi için gerekli yerlere talimatı verdi. Su indirimi için İSKİ ve ulaşım indirimi için ise Ulaşım Daire Başkanlığı talimatlarını Mayıs ayı içerisinde meclis üzerinde gündeme gelmesi ve onaylanması hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

EKREM İMAMOĞLU HAREKETE GEÇTİ

Seçim çalışmalarında vermiş olduğu sözü, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra yerine getirmek için çalışmalara başladı. Ekrem İmamoğlu Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamaya İstanbullu hemşerilerimin bilgisine diye başladı. Açıklamasının devamında ise “söz verdiğim gibi ulaşım, su fiyatları üzerinde indirim olmasını öngören talimatlar belediyemizin belirli kuruluşlarına verilmiştir.” açıklaması yapan Ekrem İmamoğlu mayıs ayı içerisinde verilen talimatların gerçekleşmesini beklediğini belirtti. Gerekli kurumlara iletmiş olduğu bu talimatlara göre;

  • Aylık olarak kullanılan öğrenci kartı 85 lira üzerinden 50 liraya düşecek.
  • 0 ve 4 yaş arasında bulunan çocuklu annelere ulaşım ücretsiz olacak. Özel kart verilecek.
  • 0 ve 12 yaşları arasındaki çocuklara ücretsiz bir şekilde ulaşım imkânı.
  • Resmi bayramlar, milli bayramlar ve dini bayramlarda toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.
  • Konutlar kapsamında tüketilmekte olan ilk 20 metreküp suyun %40 indirimli olacak.

Gerekli olan başkanlıklar dairesi İSKİ ve Ulaşım Daire Başkanlığına resmi bir belge olarak giden talimatların Mayıs ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu