Yaşam

Horoz Sahibini Öldürdü

Bugün Avustralya tuhaf bir haber ile dünya gündeminin ilgisini çekmeyi başardı. Yaşlı bir kadın kümesinde beslediği horozun saldırısına uğrayarak hayatını kaybetti. Yaşlı kadın sabah saatlerinde kümesinden yumurta almak için kümese girdi. O sırada orada bulunan kadının sahibi olduğu horoz kadına saldırmaya başladı. Horozun darbeleri kadının varisli damarlarına isabet etti ve kadın aşırı kan kaybından hayatını yitirdi.

Yaşlı kadının ismi ve yaşı ailesinin daha fazla zarar görmesini önlemek için gizli tutulmaktadır. Bu olay sonucunda yetkililer tarafından uyarılar yapıldı. Zararsız olduğu söylenen hayvanların zaman zaman tehlikeli olabileceği ve tedbir alınması gerektiği söylendi.

Adli Tıp Uzmanı Uyarıyor

Adelaide Üniversitesi adli tıp uzmanı Roger Byard özellikle varisi bulunan kişilerin kısa bir operasyon ile varislerini tedavi ettirebileceğini böylece daha sağlıklı şekilde hayatlarını devam ettirebileceklerini belirtti. Varislerin neden olduğu damar parçalanmasından dolayı daha önce de bir başka yaşlı kadının bacaklarını kedi tırmalaması sonucu yaşamını kaybettiğini belirtti.

Byard zararsız hayvanların neden olduğu ölümler ile ilgili çalışmalar yapmaya devam ediyor. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde bu hayvanların ciddi zarar oluşturmadığını fakat sağlık sorunları bulunan kişilerin zararsız olduğu düşünülen hayvanların saldırılarından dolayı ciddi şekilde yaralandığını ya da öldüğünü belirtti. Özellikle varisi bulunan hastalar çok hızlı ve kolay bir operasyon ile tedavi olarak daha sağlıklı bir yaşama kavuşabiliyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu