Magazin

Herkesin Alay Ettiği Özellikleri Şansları Oldu

Dünyanın güzellik algısı kusursuz ‘barbie bebek’ görüntüsünden hızla uzaklaşıyor. Farklılıkların kabul edilmesiyle herkesin farklı özellikleri de güzel olarak kabul edilmeye başlandı. Farklılıkları ile dünyanın güzellik algısını tamamen değiştiren modeller, dünyaca ünlü markaların dikkatini çekiyor ve bu markalar bu modeller ile çalışmak için sıraya giriyorlar.

Yulianna Yussef, Sara Geurts ve Winnie Harlow farklı fiziksel özellikleri sayesinde pek çok ünlü markanın çalışmak istediği modellerden. Winnie Harlow Victoria’s Secret mankenlerinden bir tanesi olarak da çalışıyor.

Farklılıkları Dikkat Çekiyor

Yulianna Yussef Ukraynallı bir anne ve Lübnanlı bir babanın çocuğu farklı etnik kökenlerin bir araya gelmesinden dolayı vücudunda pek çok leke bulunan Yussef çocukluk ve ergenlik dönemi boyunca herkes tarafından alay edilmiş ve zorluklar yaşamış. Ancak benlik bilincini kazandıktan sonra kendisiyle barışarak ünlü markaların dikkatini çekmeyi de başarmıştır.

Sara Geurts ise Ehlers- Danlos sendrımu olan bir kadın. Bu sendromda vücut kolajen üretimi engellendiğinden çok erken yaşta cilt kırışıklıkları hızlı şekilde artar. 27 yaşındaki Geurts bu durumu avantaj olarak kullanmakta ve ünlü markalarla çalışmaktadır.

Victoria’s Secret meleklerinden Winnie Harlow ise vitiligo hastalığına sahip. Bu hastalık vücutta beyaz lekeler oluşmasına neden olmaktadır. Bu lekeler zamanla genişlemektedir ve açık bir ten renginden çok daha açık renkli süt beyazı lekeler vücudun bazı bölgelerinde ortaya çıkar. Asimetrik şekilde oluşan bu lekeler sayesinde sıra dışı bir görünüme sahip olan Harlow, bu özelliği sayesinde ünlü markaların ilgi odağı olmuş durumda.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu