Sağlık

Hastaneden şehit yakınlarına ve gazilere destek

Şehit yakınları ve Gazilerin hastane işlerini kolay hale getirmek için İnönü Üniversitesine bağlı olan Turgut Özal Tıp Merkezinde şehit yakınlarına ve gazilere destek hizmeti vermek için özel bir bölüm açıldı. Açılan bu bölümde yalnızca şehit yakınlarına ve gazilere destek hizmeti verileceği bilgisi edinildi. Açılan birim ile şehit yakınlarının ve gazilerin hastane işlemlerini kısa sürede yürütmelerinin sağlanması ve hastanelerde sefil olmalarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

ŞEHİT YAKINLARI MAĞDUR OLMASIN

Hastane Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, destek biriminin açılışında yaptığı konuşmada, “destek birimini kurmamızdaki amaç, gaziler ve şehit yakınlarının hastane içinde yapmaları gereken işleri kolay hale getirmek” dedi. Gazilerin ve şehit yakınlarının hastanede ilk uğrayacakları bölümün bundan sonra destek birimi olacağını söyleyen Kızılay, sözlerini şöyle sürdürdü. “Birimimiz gazilerimize ve şehit yakınlarımıza destek olmak için kurulmuştur.

Hastanemize tedavi olmak, tetkik yaptırmak ve ameliyat olmak için gelen şehit ve gazi yakınlarımızın randevuları bundan sonra destek birimimizdeki personellerimiz tarafından takip edilecek ve hastane işlemleri hızlandırılacaktır. Beklemeleri gerektiğinde birimimizde çay ikramı ile ağırlayacağız. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bizler için önemli değerlerdir. Onlar ülkemizin kahramanlarının bizlere emaneti başımızın tacıdır. Onlara en güzel şekilde hizmet etmek bizim öncelikli görevimizdir” dedi.

GAZİLERİMİZE DESTEK

Destek biriminden sorumlu olan Gazi Serdal Koç ise, birimin kuruluşundan dolayı son derece mutluluk duyduğunu açıklarken; Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu ülke için en önemli görevi üstlendi dedi. “Şehir dışından uzun yol ile gelen şehit annelerimiz var. Onlar hastane işlerini çok zor hallediyor. Onların bu desteğe ihtiyaçları var. Onlara bu desteği vermek bizim boynumuzun borcu dedi. Bu birime ve çalışmaya emek verenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu