Yaşam

Hande Erçel Takipçisine Dava Açtı

Ünlü isim Hande Erçel sonunda sosyal medyada kendisine hakaret eden kişilere dava açmaya başladı. Erçel, sosyal medya profiline yüklediği bir resme “Bazlama surat” diyen bir kişi hakkında dava açtı. Hande Erçel’in resmini paylaşıp, hakaret içerikli mesaj yazan kullanıcı hakkında dava açan Erçel, bundan sonraki süreçte bu işin peşini bırakmayacağını duyurdu. Kendisi hakkında hakaret eden kullanıcıya karşı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran genç oyuncu, kendisi hakkında sürekli olumsuz yorum yapan ve her paylaştığı resmi izinsiz kullanan kişinin cezalandırılmasını istedi.

Hande Erçel’in paylaştığı her fotoğrafı kullanan ve hakaret içerikli mesajlar gönderen kişinin ise 23 yaşındaki Alp K. olduğu tespit edildi. Kendisinin fiziksel özelliğiyle her fırsatta dalga geçen Alp K’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Hande Erçel uzlaşma yolunu seçmedi

Hande Erçel’in dava açtığı Alp K isimli şahıs, Erçel ile uzlaşmak istedi. Ayrıca Erçel, kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle mahkemeden erişim yasağı da talep etti. Mahkeme de ünlü oyuncunun bu talebini geri çevirmedi ve erişim yasağı getirdi. Alp K. ise kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Dosyada uzlaştırılma bürosuna yollandı fakat ünlü oyuncu uzlaşma yolunu seçmedi. Ünlü oyuncunun kişilik haklarını ihlal ettiği ve huzurunu bozduğu sebebiyle Alp K hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu