Moda

Hakkarili Moda Tasarımcısından Yayla Çekimi

Türkiye’nin sayılı moda tasarımcılarında biri ve aynı zamanda da Hakkarili olan Hicran Önal 2019 – 2020 sonbahar kış kreasyonunu geçtiğimiz aylarda terör operasyonu ile temizlenen Berçalan Yaylası’nda gerçekleştirdiği. Kendisine ait olan MİHA Markasına ait olan çekimler 2 bin 800 rakımda çekildi. Fotoğraf çekimine Alman ve Çek Cumhuriyetli olan iki model katıldı. 12 kişilik ekip ile yüksek rakımda gerçekleşen çekimler daha önce terörden temizlenen Berçalan Yaylası’nda gerçekleşti. 12 kişilik ekip burada kamp kurarak çekimlere devam etti.

Konu ile ilgili olarak markanın kurucusu olan Hicran Önal, çekimleri ata toprağı olan Hakkari’de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığı ifade etti. Sonbahar ve Kış kreasyonunu burada gerçekleştirme nedeni olarak ise öncelikle kendisinin de memleketi olması ve bilinmeyenin aksine çok güzel bir yer olması sebebi ile olduğunu açıkladı. Genellikle terör ile anılan bu yerlerin bu tür kültürel le ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yaptığını göstermek için de çekimleri burada gerçekleştirdiğini açıkladı.

“Cennet Gibi Bir Yer”

Hakkari’de yer alan Berçalan Yaylası 3 bin 800 rakıma sahip olmakla birlikte görsel olarak muhteşem bir manzaraya da sahip. Hicran Önal tarafından cennet gibi bir yer olarak tanımlanan yaylanın bir kısmında kar varken bir diğer kısmında ise çiçekler açmış bulunuyor. Çekimler sırasında da hiçbir zorluk yaşanmadığı ifade edilirken burada çekim yapmanın ise bir gurur kaynağı olduğu açıklandı. Çekim fotoğrafları MİHA’nın Sonbahar Kış kataloğunda yer alacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu