Teknoloji

Google yetkilisi Iphone ile resmen dalga geçti

Ünlü arama motoru Google, pixel 3a tanıtımında Iphone ile dalga geçerek, ufaktan gönderme yaptı. Google, uzun bir süreden beri uzak durduğu bütçe dostu mobil telefon pazarına Pixel 3a ile yeniden başlamasıyla beraber Apple’a gönderme yapmayı da ihmal etmedi. Popüler arama motoru arasında yer alan Google, bütçe dostu mobil cihaz sektörüne Pixel 3a ile yeniden girerek atak yaptı. Şirketin Pixel serisi, yaklaşık olarak üç dönemdir üst segment seçeneğiyle satışa sunuluyor ve genellemeye bakıldığında hepsinin fiyatı da hemen hemen iPhone fiyatlarına oldukça yakın oluyordu. Bugünlerde ise Google’ın telefon sektörüne bütçe dostu bir Pixel cihaz sunmasıyla beraber, şirket Apple’a gönderme yapmakta hiç zaman kaybetmedi.

SUNDAR PİCHAİ RESMEN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Google’ın ünlü CEO’su işadamı Sundar Pichai, Apple’a gizlilik şartları konusunda resmen ateş püskürdü. Google’ın reklam bilboardlarına verdiği tanıtımda, ‘Phone X’ yazısı sekmesi altında yer alan 999 dolar fiyat yaftası ile bir nevi Apple’a gönderme yapmış olarak görülüyor. Onun altında da 399 dolarlık bütçeye uygun olan Pixel 3a yer alıyor. Google tarafından Apple’a yapılan göndermede ‘999 dolarlık Phone X’in kamerası böyle net olmayan ve karanlık bir şekilde resim çekerken, 399 dolarlık Pixel 3a’nın kamerası pürüzsüz ve daha net fotoğraf çekebiliyor’ konusu belirtilmiş durumda görünüyor.

Özellikle Çinli telefon üreticileri başta olmak üzere akıllı mobil cihaz üreticileri uzun zamandır bu şekilde rekabet içerisine giriyorlardı. Pixel 3a’nın en büyük satış stratejisi, ailesinde yer alan üst segment mobil telefonların özelliklerini daha uygun bir fiyata satışa sunması. Google tarafından yapılan bu reklam, Apple meraklılarının sosyal medya platformlarında Pixel 3a’nın fotoğraf çekim kalitesinin iPhone XS’in çok gerisinde kaldığını bildirmesinden kısa bir süre sonra yayımladı.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu