Teknoloji

Google Nest Hub tanıtımını yaptı

Google, ev teknolojisinde güvenlik amacıyla kullanılan yeni cihazı Nest Hub’ı tanıttı. Eski adıyla Home Hub olarak bildiğimiz ev güvenlik cihazı Nest Hub, Google tarafından dokuz farklı dil ile tüm dünyaya duyuruldu. Home Hub’ın yeniden adlandırılmış ve yeni tescillenmiş şekli olan Google Nest Hub için belirlenen fiyat ise 129 dolardan başlıyor. Nest Hub’ın dünyanın 12 ülkesinde satış sunulacağı edinilen bilgiler arasında bulunurken, dil seçeneğine dokuz ayrı yeni dil seçeneği daha eklendi. Nest Hub, ev güvenliği için son derece gelişmiş bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat konusunun ise pozitif olarak güncellenmesi ve farklı dil seçenekleriyle kullanılabilir olması bakımından da uluslararası anlamda da tercih edileceği anlamına geliyor.

NEST HUB KULLANABİLECEK ÜLKELER

Google’ın 9 farklı dil desteğiyle tanıtımını yaptığı Nest Hub dünyanın birçok ülkesinde aktif olacak. Kanada, Fransa, Danimarka, Almanya, İtalya, Hindistan, Japonya, Norveç, Hollanda, Singapur, İsveç ve İspanya Nest Hub’ın kullanılacağı ve satılacağı ülkeler arasında yer alıyor. Nest Hub’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Güvenlik alanında kaliteli içerikler sunan cihaz kullanım kolaylığı ile de beğenilecek özelliklere sahip. Özel dizaynı ve birden çok platformu aynı anda gösteren bu akıllı cihaz ile mekanlarınız dış tepkilerden güvenlik alanında korunabiliyor.

Google tarafından dünyaya tanıtılan bu cihaz uygun fiyatlı oluşuyla da beğeni toplayacak gibi görünüyor. Gelişmiş özelliklere sahip olmasıyla yoğun bir kitle tarafından kabul göreceği ve kullanılacağı düşünülen cihaz, Google’ın tanıtımıyla da ses getirecek gibi görünüyor. Üstün kapasiteli bu cihaz için çok büyük detaylar verilmezken, cihazın teknik ve programlama özellikleri hakkında da ayrıntı açıklamalarının yapılacağı düşünülüyor. Teknolojinin güvenlik bakımından yararlı bir biçimde kullanılması da önemli bir konu olarak gündemde kalıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu