Sağlık

Gökalp Öner’den kadınlara gebelik müjdesi

Anne olmak isteyen kadınların en sık karşılaştığı sağlık problemlerinin başında; yumurtalıklarda bulunan tüplerin kapalı olması geliyor. Doktorların kapalı tüp hastalığı üzeninde yıllardır çalışıyorlar. Türk ve de yabancı tıp dahileri bu konuda yoğun mesai gösterirken; Gökalp Öner kadınların korkulu rüyası olan kapalı tüp rahatsızlığına son noktayı koydu. Kendi kendine gebe kalamayan kadınların doktor muayenelerinde çok sık karşılaştığı bir terim olan kapalı tüp, kadın hastalıkları ve de kısırlık tedavisi döneminde karşınıza çıkacak olan önemli bir rahatsızlıktır.

ÖNCELERİ BİR TEDAVİSİ YOKTU

Önceleri bu rahatsızlığın nasıl ortadan kaldırabileceği tartışılır ve de henüz bir tedavi yöntemi bulunamazken; gelinen bu noktada Doçent Dr. Öner kendiliğinden hamile kalamayan kadınlara umut olacak bir yöntem geliştirdi. Doğum ve de tüp bebek uzmanı olan Öner, girişimsel rahim filmi sayesinde, kapalı tüp hastalığının tedavi edilebileceğini ve de hamile kalamayan kadınların bu tedaviyi geçirdikten sonra hamile kalma oranlarının oldukça arttığını açıkladı. Tıp dünyasında yaşanan bu gelişme tüm dünyada büyük bir sevinçle karşılanırken; tüp bebek ve de kısırlık tedavisi gören kadınların da mutluluğu bir o kadar arttı.

İNTERTİLİTE’Yİ YENEBİLİRSİNİZ

Bir kadın ve de erkeğin, korunmadan bir sene boyunca ilişkiye girmesine rağmen eğer kadın gebe kalamıyorsa, ortada çözülmesi gereken önemli olan bir sorun olabilir. Bu tarz bir durumda doktorunuza başvurarak neden gebe kalamadığınız konusunda yardım alabilirsiniz. Bir yıl boyunca korunmadığınız halde eğer gebe kalamadıysanız; bu yaşanan durum tıp literatüründe; infertilite sendromu olarak yer alıyor. Doçent Dr. Öner’e göre Girişimsel Rahim Filmi sayesinde hem doğuştan gelen rahim rahatsızlıklarına hem de sonradan gelişen rahim sorunlarına çözüm yolu bulunabiliyor. Böylece bu tedaviyi gören kadınların gebe kalmaları da kolaylaşıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu