Moda

Gerry Weber İflas Başvurusunda Bulundu

Almanya’nın ünlü moda devi Gerry Weber, iflas başvurusunda bulunduğunu açıklayarak tüm moda camiasını şoka uğrattı. Ekonomik olarak zor günler geçirdiklerini söyleyen ünlü firma, daha fazla bu zorluklarla mücadele edemeyeceklerini belirterek iflas talebinde bulundular.

Ellerinden gelen her şeyi yapmalarına rağmen piyasayla daha fazla mücadele edemediklerini ifade eden ünlü moda evinin yöneticileri, piyasanın her geçen gün daha acımasız olduğundan dem vurdu.

Alman moda endüstrisi denilince akıllara gelen ilk marka olan Gerry Weber, almış olduğu bu kararla şaşkınlık yarattı. Almanya’nın en köklü moda evlerinden olan Gerry Weber’in yöneticisi Johannes Ehling, geçtiğimiz hafta iflas talebinde bulunduklarını açıkladı. Ehling, iflas talebinde bulunmamak için çok çabaladıklarını belirtse de ekonomik olarak toparlanamayacaklarını anladıkları an bu kararı almak mecburiyetinde kaldıklarını belirtti.

 

“Verilen süre çok kısaydı”

Şirketin yöneticisi Ehling, Gerry Weber’i batmaktan kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade etti. Ayrıca Weber’i iflastan kurtarabilmek içinde kendilerine verilen sürenin çok az olduğunu da sözlerine ekledi. Almanya’da faaliyet gösteren orta ölçekli şirketlerin büyük bir çoğunluğu aynı sorunu yaşıyor. Söz konusu moda sektörü olunca yaşanılan bu durum çok daha dikkat çekici bir hal alıyor. Daha çok ünlü isimlerin ve şirketlerin markalarla olan anlaşmaları son bulunca bu tür problemler ortaya çıkıyor. Bunun sonucunda birçok şirket iflas ile karşı karşıya kalıyor.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu