Sağlık

Gazal Özpınar nihayet anne olabilecek

Yumurta gençleştirme tedavisi sayesinde 16 yıllık çocuk hasreti sona erdi. Diyarbakır’da yaşam süren 32 yaşındaki Gazal Özpınar’ın yumurta gençleştirme tedavisi ile 16 yıldır duyduğu çocuk özlemi müjdeli haber sayesinde bitti. Diyarbakır’da pek çok tüp bebek merkezine müracaat eden ancak başarısız tedaviler yüzünden umudunu kaybeden 32 yaşındaki Özpınar, bir arkadaşının tavsiyesiyle Tüp Bebek Uzmanı Profesör Doktor Hakan Çoksüer ile tanıştı. 16 yıldır çocuk özlemiyle yanıp tutuşan Gazal Özpınar’a yumurta gençleştirme tedavisi uygulandı. Tedavi sonucunda ikiz bebek müjdesi alan Özpınar, şu an ikizlerini kucağında göreceği günleri iple çekiyor. Aynı zamanda çocuk isteği senelerdir gerçekleşmeyen arkadaşları için de kolları sıvayan Özpınar, arkadaşlarına Prof. Dr. Hakan Çoksüer’i tavsiye ediyor.

EVLAT HASRETİNİ AKUPUNKTUR TEDAVİSİ SONA ERDİRDİ

Gazal Özpınar ilk kliniklerine geldiğinde yumurta rezervinin oldukça zayıf olduğunu gözlemlediklerini belirten Prof. Dr. Çoksüer, kısa zamanda 16 yıllık hasreti müjdeli haberle son erdirdiklerini ifade etti. Özpınar’ın daha önce pek çok yerde tedavi gördüğünü ve önceki denemelerden başarısız sonuç aldığını söyleyen doktor, rahim zarının incelendiğini söyleyen Özpınar’a tüp bebek tedavisiyle değil ilk iki aylık seansta oluşan yumurta gençleştirme tedavisiyle başladıklarını anlattı.

Hastada ağır bir psikolojik yük ve başarısız sonuç kaygısı olduğundan yumurta gençleştirme tedavisine başvurduğunu ifade eden Prof. Dr. Çoksüer, aynı zamanda hem rahim zarını güçlendirme ve yumurta kalitesini artırmak için hem de stres faktörünü minimuma çekmek için akupunktur tedavisi uyguladıklarını belirtti. İki aylık seans bittiğinde tüp bebek tedavisine alınan Özpınar’a eş zamanlı olarak akupunktur ve PRP uygulandı. Tahliller yapıldığı sırada ise gebelik durumu pozitif çıkan Gazal Özpınar’ın duyduklarına inanamadığını söyleyen doktor, şimdi hastanın mutluluğunu paylaştıklarını ve kendilerinin de mutlu olduğundan bahsederken yumurta gençleştirme uygulamasının tüp bebek başarısını olumlu etkilediğini vurguladı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu