Haber

Gaspa Uğrayan Turistin Zor Anları

Bugün Antalya’nın Cebesoy Caddesi’nde yer alan markette alışveriş yapan Rus turist A.K, kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından kapkaça uğradı. Çantasını zorla almak isteyen saldırgana direnen turist, olaydan hafif sıyrıklarla kurtuldu. Türk bir arkadaşının daveti üzerine Antalya’ya geldiği öğrenilen turistin çığlık atmasıyla kapkaççı panikleyerek olay yerinden kaçtı. Turistin çantasını alan ve arka sokaktaki bir apartmanın bahçesine çantayı bırakıp kaçan kapkaççıyı yakalamak için çalışma başlatıldı.

Kapkaça uğrayan turistin bağırmasıyla çevredeki vatandaşlarda olay yerine akın etti. Olayı gören duyarlı vatandaşlar durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. İhbarı alan emniyet güçleri olay yerine adeta akın etti. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kaçan şahsı yakalamak için seferberlik ilan etti.

 

Polislerin İngilizce bilmemesi dikkatlerden kaçmadı

Olayın yaşandığı yere gelen polis ekipleri turist kadınla iletişim kurmakta oldukça zorlandı. Çantasını kapkaççıya vermemek için direnen ve bunun sonucunda bacağından yaralanan turist, derdini polislere anlatabilmek için oldukça zorlandı. Polislerin İngilizce bilmemesi sebebiyle iletişimde kopukluklar yaşandı.

İngilizce bilmeyen polislerle iletişim kurmak için çabalayan turist en sonunda cep telefonundaki Türkçe-İngilizce çeviri programından faydalandı. Yaşadıklarını tek tek program vasıtasıyla çeviren turist kadın, bu şekilde iletişim kurabildi. Çeviri uygulaması sayesinde polis, turistin çantasını çalan kapkaççının eşkalini belirledi. Eşkali alan polis ekipleri zaman kaybetmeden hemen çalışmalara başladı. Kapkaççı ise çantadan hiçbir şey almadan kaçıp gitti.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu