Teknoloji

Firefox eklentilerinin tamamına yakını çalışmıyor

Dün geceden sonra Firefox kullanıcıları tarafından eklentilerin çalışmalarını engelleyen bir problem rapor edildi. Firefox kullanıcıları, dün gece eklentilerin hepsinin devre dışı kaldığını veya farklı bir şekilde çalıştığını fark etti. Durumun ise Firefox eklentilerini devre dışı bırakmakta olan bir hatadan kaynaklandığı öğrenildi. Her bir eklenti, Firefox da kullanım için doğru olmadığı ve bu yüzden devre dışı bırakıldığı uyarısı ile beraber eski eklenti olarak listeleniyor.

İLK ŞİKAYET YAKLAŞIK OLARAK 17:40’DA GÖNDERİLDİ

Mozilla’nın hata izleyicisine ilk şikayetin Pasifik saati ile yaklaşık olarak 17:40’da gönderildiği biliniyor. Hatanın tarayıcı da bulunan bir kod imzalama sertifikası sebebi ile kaynaklandığı öne sürülüyor. TechCruhn’ın haberine göre ise eklentilerin tekrar yüklenmesinin işe yaramayacağı belirtildi. Deneyen kullanıcıların herhangi bir çözüme kavuşamayacağı, yalnızca farklı bir hata mesajıyla karşılaşacağı belirtildi. Sorunun ise sadece Mozilla’nın bir düzeltme yayınlaması ile sona ereceği öne sürüldü. Caitlin Neiman şirket formunda sorunun çözülmesi için çalışıldığını belirti.

Mozilla Eklentileri Topluluk Yöneticisi olan Caitlin Neiman şirketin formunda yazmış olduğu bir mesajda sabaha karşı Firefox da eklentilerin çalışmalarını engellemekte olan bir sertifika problemine daire rapor aldıklarını ve sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtti. Aynı zamanda Firefox twitter hesabında da aynı şekilde yaşanan sorun için üzgün olduklarını ve düzeltmek için çaba harcadıklarını belirten bir tweet atıldı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu