Haber

Filenin Sultanları Bu Kez Kaybetti

Avrupa Şampiyonası kapsamında ilk 3 maçında oldukça başarılı bir performans ortaya koyan A Milli Kadın Voleybol Takımı, kayıpsız ilk 3 maçını kazanmıştı. Takımımızın ilk 3 maçında elde ettiği başarı sonrasında grup liderliği için sahaya çıkacağının bilgisi verilmişti.

Sırbistan ile yapılacak olan maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan A Milli Kadın Voleybol Takımı, grup liderliği için sahaya çıkmıştı. Maça oldukça iyi başlayan milliler, kısa süre içerisinde üstünlüğü ele aldı.

3-1 Yenilerek Grup İkincisi Oldu

Filenin Sultanları, maça oldukça iyi başladı ve çekişmeli ilk setin ardından 25-23’lük bir skor ile ilk seti kazandı. İlk seti kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, ikinci sete ise çok iyi başlayamadı. Maç boyunca Sırbistan’ı kovalayan milliler, son bölümde biraz daha hareketlense de 19-25 seti kaybetti.

Setlerde durum 1-1 oldu. Maç boyunca mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, 3.sette de kıyasıya bir mücadele sonrasında 22-25’lik bir skorla seti kaybetti. Son sette de durum değişmedi ve yine 22-25’lik bir skorla beraber üçüncü set kaybedildi. A Milli Kadın Voleybol Takımı böylece ilk yenilgisini almış oldu.

Millilerimiz ilk yenilgisiyle beraber grubu ikinci sırada bitirdi. 2. olan takımımın son 16 turunda ise Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek. Maç yine Ankara’da oynanacak.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu