Teknoloji

Facebook, Whatsapp ile doğrulama sistemine geçiş yapıyor

Yeni yazılımları üzerinde yeni araştırmalar gerçekleştirmeye çalışan Facebook, bu yazılım kitini sundu. Her programda olan doğrulama kodunun telefonlara SMS yolu ile bildirilen durum üzerinde yeni bir kit yazılımı geliştiren dünyanın en gelişmiş yazılım şirketlerinden biri olan Facebook son adımı ile dünya devlerinin önüne geçti. Facebook dünyanın en gelişmiş yazılım şirketi olarak anılıyor.

GÜVENLİKTE FACEBOOK AYARI İLE YENİLİK

Bunun yanı sıra ise Silikon Vadisi olarak adlandırılan bölgede oldukça güç sahibi olan bu şirketin attığı bu adımın çok önemli olduğu belirtiliyor. Her yıl düzenlediği bir toplantı şeklinde yapı olan ve toplantılar ile duyuruların yapıldığı F8 Geliştirici Konferansı’nda yeni bir it üzerinde başarı sağladıkları ve bu kit sayesinde her programın giriş öncesinde doğrulama kodu olarak SMS şeklinde yolladığı ve bunu telefonlara girmelerini istedikleri bu özel şifreleri artık çok kolay bir şekilde Whatsapp üzerinden de yollanabileceğini duyurdu. Normal bir şekilde SMS ile doğrulama kodları SMS yollayan şirketler için oldukça yüklü bir maddi servet gerektiriyor.

İNTERNET AĞI OLMADANDA KULLANILABİLECEK

Bundan kaynaklı olarak şirketler birçok defa bu kaynaklar için ayrım yapmaktadır. Bu durumun ise önüne şimdilik internet yolu ile Whatsapp üzerinden yollanacak olan bu SMS’ler ile yapılmaya başlanan doğrulama işlemleri ilerleyen dönemlerde aha da farklı geliştirici kitler yardımı ile değişime uğratılması planlanıyor. İlerleyen dönemlerde üretilmesi planlanan yeni kit ise tamamen whatsapp yolu ile fakat herhangi bir internet ağı olmadan yapılması üzerine. Bu şekilde ise oldukça büyük bir girişim ile şirketler oldukça yülü olan karşıdaki kişinin bot olmadığını anlamak amaçlı yollanan bu smsler üzerinden tahmin edilemeyecek kadar büyük oranda maddi kar elde edecekler.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu