Sağlık

Evliya Çelebi Hastanesi kalp ameliyatlarında büyük başarı sağlıyor

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Üniversiteye bağlı Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birçok kalp ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini bildirdi. Tedavi için Almanya’dan gelen bir kalp-damar hastasına Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı bir operasyon gerçekleştirdiklerini belirterek konuyla ilgili bilgiler verdi.

YETERLİ TEKNİK DONANIMA SAHİP

Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hemen hemen tıbbın bütün branşlarında sağlık hizmetleri verdiğini belirterek, en önemli birimler arasında yer alan kalp ve damar hastalıkları cerrahisinin, yeterli teknik donanıma, deneyimli çalışanlara, nitelikli personele ve akademisyenlere sahip olduğunu belirtti. Hastanenin kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi kliniklerinde çok üst düzeyde olduklarını ifade ede Çekirdekçi, erişkin bir kalp hastasında eğer ameliyat gerekiyorsa rahatlıkla operasyon yapabiliyoruz ifadesinde bulundu. Yılı başından bu yana hastanede 100’ün üstünde açık kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyleyen Çekirdekçi, kısa sürede ölümlere neden olan kalp yırtılmaları için ameliyatlarda ekip olarak oldukça başarılı bir bölge hastanesi durumunda olduklarını söyledi. Çekirdekçi, Türkiye’nin tıbbi alanında da Avrupa ülkeleriyle yarışabilir duruma olduğunu vurguladı.

EN BAŞARILI BRANŞ KALP DAMAR CERRAHİSİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cem Algın, üniversitelerine bağlı olan Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bir çok branşta başarılı hizmetler sunarken çevre il ve ilçelerden de tedavi için burayı tercih ettiklerini belirtti. Özellikle kalp damar cerrahisinde ciddi başarılara imza attıklarını söyleyen Algın, ülke dışından gelip Kütahya’da baypas olan ve kısa sürede sağlığına kavuşan hastaları olduğunu belirtti. Almanya’da bir kliniğe gittiğini fakat rahatsızlığına teşhis konulmadığını bu yüzden tedavi için memleketi Kütahya’ya geldiğini anlattı. Hasta Kazım Altınel’in “Kendimi Türk doktorlarına emanet ettim. Sağ olsunlar ameliyatla tıkanan damarlarımı açıp beni sağlığıma kavuşturdular” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu