Yaşam

Ev Dekorasyonu İçin Doğal Taşlar

Eviniz için dekorasyon düşüncelerinizde modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız çeşitli ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler içerisinde en önemli unsur sezona hitap etmesi ve her mevsimde kullanılabilir olmasıdır. Bu anlamda en çok dikkat çeken dekorasyon ürünleri ise son dönemde trend olan doğal taş ürünleridir. Doğal taş ürünlerini mutfak, yatak odası, salon, banyo ve pek çok farklı alanda kullanabilir, evinizin ruh halini doğrudan etkileyebilmektedir. Bu ürünler belirli coğrafyalara ait bazı özellikleri üzerinde taşımakta dolayısıyla üstlerinde taşıdıkları özellikler sayesinde yer aldıkları ortamda farklı bir hava oluşturmaktadır. Elbette bu hava akışını doğru bir biçimde sağlayabilmek için ev dekorasyonunuz da doğal taşları tercih etmeniz gerekir. Modern ev dekorasyonlarında doğal taşların kullanıldığı duvar dekorasyonları oldukça etkin bir biçimde yer almaktadır.

Doğal Taşların Anlamları

Doğal taş ürünleri ev dekorasyonunuz da oldukça renkli bir ortam oluşturmanıza olanak sağlarken ayrıca taşıdıkları anlam açısından da anlamlarını ortama yansıtarak farklı bir alan oluşturmaktadır. Bazı doğal taş türleri özellikle ev dekorasyonu için oldukça uygundur. Bir evde doğal taş ürünleri ile farklı bir hava oluşturmak için doğal taşların anlamını bilmeniz gerekir.

Yeşim Taşı: Evinize huzur yaymasının yanı sıra uyumlu olmanızı sağlar.

Aleksandrit: Düzelme ve yenilenme açısından uyumlu olmanızı sağlar.

Akik: Bulunduğu ortamın iyileştirilmesini sağlar. Ayrıca  genel olarak ortamda bir koruma alanı oluşturur.

Turkuaz: Bulunduğu ortamda yer alan kişiler üzerinde iyileştirme sağlar.

 

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu