Dünya

Eski eşini takip etmek için evin altına tünel kazdı

Meksika’da psikolojik sorunları olduğu düşünülen bir adam, eski eşini göz hapsinde tutmak için eşinin yaşadığı evin altına tünel kazdı. Eşiyle aralarında sorunlar bulunan ve mahkeme tarafından uzaklaştırma kararı verilen 50 yaşındaki adam, günlerce kazdığı tünelin içinde sıkışarak mahsur kaldı. Adamın eşini takip etmek için tünel kazması bölge halkı tarafından esrarengiz olarak değerlendirilirken, tünelde mahsur kalması ise trajikomikti. Sonora eyaleti Başsavcılık Ofisinin yaptığı açıklamaya göre, Puerto Penasco kasabasında yaşayan ve mahkeme tarafından eşinin bulunduğu alana yaklaşmama kararı verilen adamın, eşini gizlice izlemek için evinin altına tünel kazdığı ve günlerini geçirdiği bu tünelin içinde sıkıştığı belirtildi. Aile içi şiddet sebebiyle hakkında eski eşinden uzaklaştırma cezası bulunan 50 yaşındaki adamın gözaltına alındığı bildirildi. Adamın eşine tutku ile bağlı olduğu daha önceki mahkeme tutanaklarına da kayıt edildiği ve tedavi altına alınması gerektiğine dair karar verildiği hakkında açıklama yapıldı.

TÜNEL AÇTIĞI BAHÇEDEKİ İZLERDEN ANLAŞILDI

Meksika basınında yer alan haberlere göre, eski eşin evinin arkasında ilginç sesler duyduğunu ancak sesleri kedi sesi sandığını anlatan eski eş Griselda Santillan, polise yaptığı açıklamalarda seslerin yoğunlaşması üzerine komşularıyla bahçeyi aradığını ve arama sırasında tünel ağzına rastladıklarını söyledi. Eski eşini tünelde sıkışmış halde bulduklarını ve 14 yıllık eşinin tünelden çıkmak için onlardan yardım istediğini söyledi. Santillan, eşinin ilk yıllarda çok iyi bir insan olduğunu ancak ilerleyen yıllarda çok kaba tavırlı bir adam olduğunu açıkladı. Ayrıca eski eşinin çok kıskanç olduğunu ve bu tavırları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldıklarını da belirterek uzaklaştırma kararına da eşinin uymadığını açıkladı. Mahkeme kararlarına da uymamakta direten adamın önce hastanede tedavi edilmesi gerektiğini, ardından ise mahkeme safahatına geçileceği açıklandı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu