Haber

Eşim Beni Öldürmeye Geliyor

Mersin’in Mut ilçesinde yaşayan bir kadın, eşini polise ihbar etti. Eşiyle boşanma aşamasında olan N.A. isimli kadın evini terk ederek Mersin Mut ilçesine yerleşti. Eşi M.A. boşanmak istemiyordu. Ancak N.A. eşine boşanma davası açtı ve kabul etmesi için eşiyle birkaç kez telefon görüşmesi yaparak onu ikna etmeye de çalıştı ama çabaları sonuç vermedi.

N.A. yakınlarından aldığı habere göre eşinin kendisini öldürmeye geldiğini öğrendi ve durumu polise bildirdi. Bunun üzerine polis ekipleri hemen çalışmalara başladı ve Karaman- Konya yolu 5. Kilometresinde şahıs bir yolcu otobüsünde yakalandı. M.A.nın valizi ve üstü arandı. Üst aramasında bir tabanca, mermiler, koli bandı, ip, bie bıçak ve plastik kelepçeler bulundu.

İşkence ile Kasıtlı Olarak Öldürmeyi Amaçlamış

M.A.nın üzerinden çıkanlar herkesi şaşkınlığa düşürdü. Yanından çıkan malzemeler kasıtlı cinayet şüphesini gündeme getirdi. M.A. sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. ‘Eşinizi öldürmek için mi geldiniz?’ sorusuna ‘yalan haber, eşimi öldürmek gibi bir niyetim yok’ şeklinde yanıtladı.

N.A. eşi M.A.nın yola çıkmasından bir saat önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kadınların endişelerini sarsıcı biçimde dile getirdi. ‘ Sıra bende. Mersin Mut. Yakında duyarsınız. Adalet yok kanun yok.’ şeklinde bir paylaşım yaptı. N.A. sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile ülkemizde kadınların hissettiği çaresizliği ve korkuyu çarpıcı biçimde ortaya koymuş oldu.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu