Yaşam

Erkeklerin Aldatma Dönemi Bitebilir

Günümüzde birçok evliliğin bitiş noktası olarak gösterilen ve evlilikteki en önemli sorunlardan biri olan aldatmaya karşı bir proje geliştirildi. Tanzanya’da evliliklerde yaşanan aldatma vakalarının önüne geçmek üzere ulusal düzeyde evli erkeklerin aldatmalarına yönelik bir veri tabanı kurulması gündeme geldi.

Tanzanya valisi tarafından duyurulan projede oluşturulan evli erkeklere ait veri tabanda asıl amaç olarak ise erkeklerin kadınlara yalan söylemesinin önüne geçmek olarak gösteriliyor. Aynı zamanda ülkede bulunan Darüsselam Bölge Komiseri tarafından yapılan açıklamada da bu veri tabanının özelliklere kadınlara faydalı olacağı ifade edildi. Bu sayede de aldatmaların önüne geçmek ve daha şeffaf bir evlilik müessesi oluşturmanın da mümkün olacağı düşünülüyor.

Evli Erkekler Kayıt Altına Alınacak

Vali ve bölge komiseri tarafından yapıla açıklamada proje kapsamında oluşturulacak olan veri tabanı hakkında da bilgi verildi. Projede ilk olarak ülkede yaşayan erkekler fotoğrafları ve diğer vatandaşlık bilgileri ile kayıt altına alınacak. Özellikle erkeklerin veri tabanına kaydı sonrasında bu bilgiler devletin desteklemesi ile halka sunulacak. Bu sayede de kadınlar erkeklerin medeni durumuna kolaylıkla erişme olanağı elde edecek. Bölge komiseri tarafından yapılan açıklamada bölgede çok fazla aldatma vakasının bulunduğu ve artık bu durumun önüne geçilmesinin gerektiği ifade edildi.

Bölgedeki kadınlardan erkeklerin sözlerini tutmadığı konusunda çok şikayet alındığı ifade edilirken bu proje ile aldatma olaylarının önüne geçilmesinde başarı yakalanacağı düşünülüyor. Sistemin başarısı ise ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu