Haber

Engelli Kadın Eve Kilitlendi

Bugün Konya’da engelli bir kadın annesi tarafından eve kilitlendi. Bedensel ve zihinsel engelli olduğu anlaşılan kadının imdadına polis ekipleri yetişti. 38 yaşında olduğu öğrenilen Alev E., annesi tarafından eve kilitlendiği öğrenildiğinde hemen polis ekiplerine bildirildi. Durumu haber alan emniyet güçleri çilingir çağırdı. Çilingirin kapıyı açmasıyla kurtulan engelli kadın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından korumaya alındı.

Evde kilitli olduğu öğrenildikten sonra Alev’in ailesine ulaşılmaya çalışıldı. Tüm çabalara rağmen ailesine ulaşılamayan kadını kurtarmak için devreye çilingir girdi. Konya’nın Merkez Selçuklu ilçesinde yaşanan bu olay herkes hayretler içerisinde bıraktı. Selahattin Eyyübi Mahallesi İlahiyat Caddesi üzerinde bir apartmanda gerçekleşen bu olay, duyanların kanını dondurdu.

CİMER’e ihbar geldi

Bedensel ve fiziksel engelli olduğu öğrenilen kadının eve kilitlendiği haberi ilk olarak CİMER’e ulaştı. CİMER aldığı bu ihbarı değerlendirerek derhal Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ekiplerine bildirdi. Bir an evvel harekete geçen ekipler, ihbar yapılan adrese doğru yol aldı.

Ekipler evde engelli bir kadının yalnız başına olduğunu görünce ilk olarak ailesine ulaşmaya çalıştı. Bir sonuç alamayan ekip, savcılığın kararı üzerine çilingir tarafından kapının kırılmasına karar verildi. Ekiplerin içeri girmesiyle sevinç gözyaşı döken Alev ise karşısına çıkan bakanlık görevlilerine sarıldı. Alev, sağlık kontrolleri yapılmak üzere hastaneye götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu