Moda

En Güzel Çuval Çanta Modelleri

Doğal ürünlere ve el işçiliğiyle yapılan tasarımları seven kadınların gözdesi çuval çantalar… 2019 yılında oldukça trend olan çuval çantalar, günlük yaşamdan tutun da özel davetlere, plajlardan iş hayatına kadar geniş bir yelpazeye sahip oldu diyebiliriz. Moda sektöründe çanta tasarımları arasında öne çıkan, özellikle bahar ve yaz aylarının ruhuna uygun çuval çanta modellerinden şöyle bahsedebiliriz.

Çuval Çanta Modelleri

Daha önceleri sadece özel davetlerde kullanılan portföy çantalar, artık kadınlar yaşamın her alanında kullanmaya başladılar. Çuval kumaştan tasarlanan, el yapımı portföy çantalar, büyük ve küçük ebatlarda olmak üzere iki farklı ölçülerde yer almaktadır. Çuval portföy çantaların üzeri nakış desenlerle, dantellerle, boncuklarla, taşlarla ve püskül detaylarla şekillendirilerek yaratıcılık harikaları ortaya çıkmaktadır. Kullanacağınız ortama göre ve kıyafet kombininize uygun olarak stilinizi oluşturabilirsiniz.

Çuval Omuz Çantaları: Yaz aylarında kadınların vazgeçemediği omuz çantalarında en çok popüler olan çuval çantalardır. Çuvaldan tasarlanan omuz çantaları şortlarla, elbiselerle ve salaş pantolonlarla kombin yapılarak yazın rehavetine uyum sağlayan çanta modelleri diyebiliriz. Çuval omuz çantalarının üzerinde, genellikle figür baskıları, desen baskıları ve yazı baskıları uyarlanmaktadır. Çantanın ağız kısmı fermuar detayıyla veya aksesuarlar kullanılarak tasarlanmaktadır.

Çuval Sırt Çantaları: Son yıllarda her yerde görebileceğiniz ve rahatlığı açısından moda akımı haline gelen sırt çantası modellerinde çuval tasarımları da görmek mümkün. Çuval sırt çantalarının ağız kısmı büzgülü olarak yer alırken, askı kısımları ise ip, deri veya halat kullanılarak detaylandırılmış modellerdir. Bu çanta modelinde eğer tasarıma biraz renk katmak istiyorsanız, çantanın askılarını veya ağız kısmındaki ipleri renkli seçerek hareket katabilirsiniz.

Çuval El Çantaları: Yaz aylarında sahil beldelerinde ve plajlarda trend olan çantalardır. Plaja giderken gerekli malzemeleri koymak için tercih edilen çuval el çantaları, sahillerin ruhu için çok uygun diyebiliriz. Plaj kombinlerinin tamamlayıcı aksesuarı haline gelen çuval el çantalarında fular detayları, yazı baskıları ve deniz temalı baskı figürleri dikkat çekmektedir. Genellikle detaylarda mavi tonları hakim olmakla beraber, plaj kıyafetinize uygun renkleri de bulabilmeniz mümkündür.

Daha Fazla Göster

İpek Büyükhız

1992 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 3 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. bayandoktor.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu