Magazin

Emine Bulut İçin Ünlülerden Tepki

Ülkemizde her gün sıklığı daha da artan kadın cinayetleri artık herkesin büyük tepkisine yol açmaktadır. Geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut için herkes adalet istiyor. Emine Bulut’un yaralandıktan sonra söylediği ‘ölmek istemiyorum’ tüm kadınların endişelerini ortaya koydu.

Emine Bulut’un katili Fedai Varan hakkında ağırlaştırılmış müebbet kararı verilmiştir. Katil cezasını çekecek olmasına rağmen çocuğunun yanında bu eyleme teşebbüs etmesi ve tereddüt etmeden Emine Bulut’u öldürmesi herkesin kanını dondurdu. Tüm ülkede olay ile ilgili tepkiler çığ gibi büyürken ünlüler de bu olaya tepkilerini sert şekilde ifade ettiler.

Derya Uluğ Konserde Pankart Açtı

Kadın cinayetleri ile ilgili endişeler ve tepkiler büyürken genç yetenek Derya Uluğ sessiz ve derin bir protesto ile kadın cinayetlerine tepkisini göstermiş oldu. Arhavi Festiveli’nde Artvin’de sahne alan genç sanatçı, ülkemizde doğaya verilen zararın, çocuklara yapılan şiddetin ve özellikle son zamanlarda artan kadına olan, özellikle eski koca şiddetinin bir an önce en ağır şekilde cezalandırılmasını yürekten istediğini belirten sözleriyle olaya karşı tepkisini dile getirdi.

Candan Erçetin’in seslendirmiş olduğu Yalan şarkısını söylerken siyah bir pankart açan Derya Uluğ, kadın cinayetleri ile ilgili tepkisini derin ve anlamlı biçimde göstermiş oldu. Sahnede duygusal anlar yaşayan Derya Uluğ gibi herkes bu duruma çok öfkeliydi. Pankartta Emine Bulut’un son sözleri “Ölmek İstemiyorum.” yazılıydı.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu