Haber

Emine Bulut için Bu Kez Engelli Kadınlar Harekete Geçti

Kadına şiddetin en kötü örneklerinden biri olan Emine Bulut’un can vermesine tepkiler sürüyor. Eski eşi tarafından canice öldürülen Emine Bulut için son olarak engelli kadınlar harekete geçti. Ünlüler, sivil toplu örgütleri, dernekler derken bu kez engelli kadınların protestosu gündeme gelmiş oldu.

Kırıkkale Türkiye Engelliler Federasyonu ve Kadın Meclisi üyeleri tarafından düzenlenen protesto ile kadına şiddette bir kez daha tepkiler sunulmuş oldu.

Kırıkkale’den Ankara Protesto için Geldiler

Emine Bulut için Ankara’ya gelen grup üyeleri ve yetkililer Emine Bulut’un hayatını kaybettiği noktaya karanfiller bıraktı. Emine Bulut’un hayatını kaybettiği noktaya karanfiller bırakılmasının ardından kadın cinayetlerini durdurmak adına sloganlar da atıldı.

Kırıkkale Türkiye Engelliler Federasyonu ve Kadın Meclisi üyeleri tarafından yapılan protestolarda 50 kişilik grup tarafından açılan pankartlarda dikkat çekti. Protestonun hemen sonrasında ise yetkili isimlerden biri olan Federasyon yöneticisi Şule Sebil İçli tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Kırıkkale Türkiye Engelliler Federasyonu ve Kadın Meclisi üyeleri tarafından seçilen grup sözcüsünün de açıklamasının ardından grup Kırıkkale’ye dönmek için harekete geçti. Yapılan protestolar bir kez daha Emine Bulut cinayetine tepkileri ortaya koymuş oldu.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu