Televizyon

Egemen Bağış: “Şiddet İçeren İçerikler Tehlikeli”

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, yazmış olduğu makaleyle toplumu son günlerde ilgilendiren hassas konuların üzerinde durdu. Bağış makalesinde, Yalan haber, şiddet ve sosyal medya konseptli konular üzerinde durdu. Özellikle televizyon programları üzerinde yoğunlaşan Bağış, şiddet içerikli programların hem gençliğe hem de aileler için son derece tehlikeli olduğundan söz etti. Aynı zamanda TV programlarının insanların üzerinde bıraktığı etkiden de söz edildi.

Eski AB Bakanı Egemen Bağış tarafından kaleme alınan makale, toplumu ilgilendiren birçok konuyu ele alıyor. Türk toplumunun televizyon ve internet üzerinden şiddet içeren sahnelere sürekli maruz kaldığını dile getiren Bağış, bu durumun son derece tehlikeli olduğunu vurguladı. Egemen Bağış ele aldığı makalede şu ifadeleri kullandı: “Özellikle sosyal medya üzerinden şiddet içerikli sahneler tek tık vasıtasıyla hızlı bir şekilde yayılıyor. Bunun yanında çıkan bilgisayar oyunları da gençlerimizi, çocuklarımızı silaha ve şiddete yönlendiriyor. Aile ve toplum yapımızın daha fazla zarar görmemesi için birtakım önlemler almamız gerek.” ifadelerini kullandı.

 

“Medyanın toplum üzerindeki etkisi büyük”

Egemen Bağış ele aldığı makalede toplumu yönlendiren medya kuruluşlarına da büyük bir sorumluluk düştüğünü ifade etti. Medyanın toplum üzerindeki etkisine de değinen Bağış, kötü olayların medya aracılığıyla halka duyurulduğunu fakat sonra kısa bir süre sonrada unutulduğunu dile getirerek medyanın bu konuda daha fazla rol alması gerektiğini savundu.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu