Yaşam

Dünyanın En İlginç Meslekleri Duyanları Şaşırttı!

Dünyada normal olarak tabir edebileceğimiz meslekler varken, normalin dışında da yapılan işlerin olduğunu söylemek mümkün. Hem zor hem de bir o kadar ilginç meslekleri ile karşı karşıya kalabileceksiniz. Genelde çevremizden mesleğinin ne kadar zor ve yorucu olduğuna dair pek çok şikayetler duyarız. Üstelik kimisi de mesleğinin son derece sıkıcı olduğunu düşünmeye başlar. Kimi insanlarda mesleğini tam olarak beğenmez. Dünya da o kadar ilginç meslekler var ki duyanlar şaşkınlarını hiç gizleyemiyor. Böylelikle yapmış olduğunuz mesleğe bile şükretmenizi sağlıyor. Hindistan Bangladeş bölgesinde çalışan işçiler, lifleri ip ve çuval yapımında kullanılmış olan jit bitkisini topluyor. Doğal jüt lifinin en büyük üreticilerinden biri olan Bangladeş de bu işi herkes yapıyor. Bu işi yapanları gördük sıra kendi mesleğiniz size eminiz ki daha kolay gelmeye başlayacak.

Jüt Lifleri Toplanıyor!

Jüt liflerinin toplanması belki de kulağa basit bir iş gibi gelebilir. Fakat bu işi yapmaya kalktığınız zaman aslında sanıldığı kadar kolay bir durum olmadığını çok net şekilde anlayacaksınız. İşte dünyanın ilginç mesleklerinden biri olarak karşımıza çıkan jüt lifleri toplama da Bangladeş şehrinde popüler iş kollarından biri olmayı başarıyor. Ülkemizde kendi mesleğini yapan kişilere bakıldığı zaman birçoğu yorgun düşmekte ya da zamanla mesleğinden sıkılmaya başlamaktadır. Hatta bazı insanlarda mesleğinin son derece zor olduğunu bile düşünebiliyor. Fakat Bangladeş şehrinde çalışan işçileri görünce fikirleriniz yüzde yüz şekilde değişmeye başlayacak.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu