Magazin

Dünyaca Ünlü Piyanist Fazıl Say Kaz Dağları İçin Konser Verdi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Kaz Dağları’nın etrafında devam etmekte olan maden faaliyetlerine karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti Kamp alanında bir konser gerçekleştirdi. Büyük ilgiyle karşılanılan konsere insanlar adeta akın etti.

Siyasi ve politik konularda adını sıkça duyduğumuz dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, bugün sabah 11’de Kaz Dağları’nda konser için sahneye çıktı. Elli yıllık bir çam ağacının altına piyanosu yerleştirilen ünlü sanatçı, dinleyicilerinin sevgisi ile karşılandı. 12.30 civarında biten konsere yalnızca civardan değil, başka şehirlerden de dinleyicilerin katıldığı belirtilirken konser sırasında açıklama yapan Fazıl Say, doğayı korumak için kalabalığın yoğunluğunun kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi. Kaz Dağları için başlatılan kampanyanın 24. gününde verilen bu konserde Fazıl Say, kendi bestesi olan Kaz Dağları marşını da dinleyicileri ile buluşturdu.

Fazıl Say Kimdir?

1970 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açan Fazıl Say, 4 yaşından beri piyano çalmakta olup Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. Alman bursuyla Düsseldorf Müzik Yüksek Okulu’nda eğitim görmüş olan dünyaca ünlü sanatçı, birçok başarıya imza atmıştır. 20’den fazla ödül almış olan Fazıl Say, politik ve siyasi konularda da sık sık gündeme gelmekte. Aşık Veysel’in Kara Toprak parçası üzerine de çalışmalar yapmış olan dünyaca ünlü sanatçı, bestecilik yanıyla da pek çok dinleyicisini kendisine hayran bırakmaya devam etmekte.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu