Gündem

Dolandırıcı Kadından Bir Kurban Daha

Geçtiğimiz aylarda gündemden düşmeyen kendisinden Zeynepbank olarak bahsedilen dolandırıcı kadının bir kurbanı daha ortaya çıktı. Özellikle hakkında birçok kişinin şikayette bulunduğu Zeynep Özkara, erkekleri yüksek kâr vaadi ile kandırıp paralarını alarak kaçıyordu. Hakkında yeni bir şikayet daha açılan dolandırıcı kadının bu nedenle yeni bir kurbanı daha olduğu ortaya çıktı.

Zeynepbank’ın yeni kurbanı H.Ö. isimli şahsın polise yaptığı şikayette kadının kendisinden kârlı yatırım vaadi ile 250 bin TL aldığı ve geri ödemediği bilgileri yer aldı. 24 yaşındaki dolandırıcı kadının kurban listesine galerici H.Ö. de katıldı. Mağdur şahsın yaptığı açıklamada ayrıca dolandırıcı kendisinin finans ile ilgilendiğini ve kârlı yatırımlar yaptığını ifade ettiği, galerici H.Ö.’yü de yatırım yapmaya ikna ettiği yer aldı.

Kurbanları Arasında Bile Polis Var

24 yaşındaki kadının son kurbanı olan galerici H.Ö. daha önce de bahsedildiği üzere ilk değil. Kadın hakkında şikayette bulunanlar arasında polis bile bulunuyor. Ayrıca kadın hakkında daha önce de kuaför, kapıcı ve doktor gibi mesleklere sahip bireyler de şikayette bulunmuştu. Aynı zamanda doktor olan mağdur ile çekildiği fotoğraflar üzerinden şantaj yaptığı ve doktoru eterle bayıltmaya teşebbüs ettiği de kadın hakkında yapılan şikayetler arasında yer alıyor. Kadının önceleri küçük ödemeler ile kurbanlarına güven verdiği ve daha sonra da tüm parayı alarak kaçtığı ifade ediliyor. Bu noktada kadın hakkında henüz tutuklama kararı olmazken kurbanlar bir gelişmek bekliyor.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu