Sağlık

Doktor Diyetiyle 7 Ayda 51 Kilo Verdi

Mide ameliyatlarının çözüm olarak görüldüğü son zamanlarda diyetisyen desteğiyle kilo veren 26 yaşındaki Karaç, aldığı kiloların sebebinin düzensiz ve sağlıklı beslenme olduğunu söyledi. Manisa Celal Bayar Üniversitesinden 2015 yılında mezun olan Karaç, zamanla aldığı kilolardan dolayı iş bulmakta problem yaşayarak, evden çıkamaz bir duruma geldi. Geçen yıl bir yakınının desteğiyle diyetisyene gitmeye başlayan Karaç, kısa sürede verdiği 51 kilo ile yeni yaşamının ilk adımını attı.

”İNANARAK BAŞARIYA ULAŞTI”

Kilo vermesinin ardından iş bulan ve bir laboratuvarda kimyager olarak işe başlayan Karaç, verdiği kilolardan ötürü tansiyon ve bazı rahatsızlıklarından da kurtulduğunu söyledi. Kilo verdikçe uyku düzenim değişti. Gittiğim iş başvurularında kilomdan ötürü kimse iş vermedi. Fakat zamanla kilo verince iş teklifleri gelmeye başladı. Eski fotoğraflarıma bakarak keşke daha önce diyete başlasaydım diyorum. Fakat hiçbir şey için geç değil. Ben bunu başardım ve herkeste bunu başarabilir.

Diyetisyen Çağrı Sevgel, hastamızın ilk başlarda diyet korkusunu aşmasını sağladık. Kendisini aç kalmadan ara öğünler önererek diyete hazırladık. Hastamız sağlıklı beslenme kurallarına uyarak ara öğünler yemeye başladı. Fast-food yerine sebze ağırlıklı beslenme alışkanlığı kazandı. 7 aylık sürede söylenilen her şeyi azimle yerine getirerek 51 kilo vermeyi başardığını anlattı.

Daha Fazla Göster

Doğukan Erdurgun

1994 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 3 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Bayan Doktor ekibimize yeni katılan Doğukan, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu