Haber

Doğuştan Bacağı Kısa Olan Kadın Ameliyat Edildi

Doğuştan kalça çıkığı olan ve bu nedenle bir bacağı kısa olan kadın, başarılı bir şekilde yapılan operasyon sonrasından normal bir şekilde yürümeye başladı. Tıp tarihi için önemli olaylardan biri olarak gösterilen başarılı operasyon, benzer durumu yaşayan hastalar için de önemli örneklerden biri oldu.

Pamukkale İlçesi Akhan Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Meryem Ilgın isimli genç kadın, doğuştan kalça çıkığı teşhisi konulmuş hastalardan biri. Bu hastalığı nedeniyle bir bacağı kısa kalan Meryem Ilgın, yürüme bozukluğu ve denge sorunları yaşıyordu.

Başarılı Geçen Operasyonla Normal Yürümeye Başladı

Bugüne kadar geçirdiği ameliyatlardan istediği etkiyi bulamayan genç kadın, son olarak Özel Tekden Hastanesi’ne başvurdu. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Necip Özateş tarafından tedavi altına alınan Meryem Ilgın’ın yeni bir operasyona alınmasına karar verildi.

Sol bacağı sağ bacağından 4 santim kadar kısa olan kadının, iki kalçasından operasyona alındığı açıklandı ve operasyon sonrasında yürüme bozukluğunun giderildiği açıklandı. Operasyondan sonra tedavisine bir süre daha devam edileceği açıklanan genç hastanın, ne zaman taburcu olacağı konusunda kesin bilgiler paylaşılmadı.

Tedavi sonrasında yürüme bozukluğunun giderildiği açıklanan Meryem Ilgın ise operasyonu yapan Uzman Op.Dr. Necip Özateş’e teşekkür etti. Benzer hastalar için önemli bir gelişme olarak gösterilen tedavinin basında da geniş yer bulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu