Moda

Doğumda Yurtdışı Modası

Son zamanlarda hamilelikte moda olan yaklaşımlardan biri de doğum yöntemlerine ilişkin olan yurtdışında doğum olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce de suda doğum gibi farklı yöntemlerin ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde hamileler arasında yaygınlaştığı görülmüştü. Bu sene ise hamilelikte yurt dışında doğum moda olmuş ve ülkemizden de birçok ünlü isim hamileliğini yurtdışında tamamlamıştı. Bu noktada yurtdışında doğum yapmak isteyenlerin ise iyi bir hazırlık sürecinde bulunmaları gerekmektedir.

Ailelerin bu süreçte ilk olarak doğuma en az ki ay kala doğum yapılan ülkeye gitmesi gerekmekte olup bunu yaparken de uçak, konaklama ve daha birçok unsurun da düşünülmesi gerekiyor. Elbette yurtdışında doğum yapmanın aynı zamanda masraflı olacak olması da dikkate alınmalıdır. Örneğin Amerika’da doğum yapmak isteyen hamile çiftlerin en azından bir on bin doları gözden çıkarmak zorunda olacakları unutulmamalıdır.

Doğum Firmaları Revaçta

Tüm bu planlamaları tek başına yapmak istemeyen aileler ise doğumu organize eden danışmanlık firmaları aracılığı ile bu işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Tek başına yapılan organizasyonlarda ortaya çıkan bir başka sorun da dil sorunudur. Yeteri kadar İngilizce bilmeyen aileler için bu süreç zor olabilmekle birlikte bu danışmanlık firmaları sayesinde kolaylıkla çözülmektedir. Özellikle yurtdışında doğumda tek seçenek Amerika olmamakla birlikte en çok tercih edilen yerler arasında Kanada başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri de geliyor. Özellikle vize istemeyen ülkeler de yine en çok tercih edilen yerler arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu