Moda

Doğru ve Farklı Kıyafet Seçimi

Modayı körü körüne takip etmeyin! Elbette modaya uygun ve modern olmak harikadır ve popülerliğin zirvesinde olanı bilmek size ilham konusunda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Ancak moda trendleri çok çeşitlidir ve hepsi kesinlikle herkese uyamaz. Garip görünebilir, ancak etrafınıza bakarsanız kıyafetlerinde kesinlikle uyumsuz olan ancak moda kıyafetler giyen çok sayıda insan görürsünüz.

Vücut tipinizi tanımlayın ve güçlü yanlarınızı vurgularken kusurları gizleyen bir şey giyin!

İlk ilginç gelebilecek bir başka bilgi, birçok insan kıyafet alırken, kendi vücut tipleri hakkında hiçbir fikir sahibi değildir. Vücudunuzun hangi tip olduğunu (bir armut, bir elma vb.) Bilmek, sizin için hangi şeylerin doğru olduğunu ve hangilerini atlamanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu durumda en etkili yöntem fotoğraflarınızın analizi olacaktır. Yalnızca önünde değil, aynı zamanda yandan ve arkadan gösterildiğiniz bir fotoğrafı incelemek en iyisidir. Bu, aynadaki kendi görüntünüzden daha fazla size yardımcı olacaktır. Ayrıca bu konuda arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Kendiniz yapamıyorsanız, sevdiklerinize veya giyim mağazasında satıcıya bu konuda soru sorun.

Giysi Dolabınızı Her Zaman Taze Tutun

Çoğu kadın düzenli olarak gardırobundaki giysilerin yalnızca küçük bir kısmını giyer ve aynı kıyafetleri tekrar tekrar değiştirir.

Bunu yıkmak için aşağıdaki tavsiyelerimize uyabilirsiniz;

Her şeyi dolabınızdan çıkarın ve ardından hepsini birer birer karşılaştırın. İçlerinden neredeyse 1 sene boyunca hiç giymediklerinizi tespit edin. Tespit ettiğiniz bu kıyafetleri bir kutuya veya çantaya koyup, tavan arasına gönderin. 6 ay daha bu kıyafetleri giymeye hiç ihtiyaç duymazsanız bu kıyafetleri ihtiyacı olanlara veriniz.

Sık kullandığınız kıyafetleri analiz ederek boşalan kıyafetleriniz yerine yenilerini koyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu