Moda

Doğal Bir Görünüm İçin Makyaj Tüyoları

2019 yaz ayının gelmesiyle birlikte makyajda kendi modasını belirledi. Bu yazın makyaj modası ışıltılı makyajlar. Işıltılı bir görünüme sahip olmak için illa altın tonları aydınlatıcılar, parlak bronzlaştırıcılar ya da ışıltılı jeller kullanmak gerekmez. Bu ürünleri kullanmak ciltte bir katman oluşturarak ışıltıdan ziyade yorgun bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Doğal ışıltılı ve hafif bir makyaj için ilk önce cildinizi makyaja hazırlayın. Bunun için nemlendirici peelingleri veya makyaj altı nemlendirici bazları tercih edebilirsiniz.  Doğal ve ışıltılı bir makyaj için makyajınıza başlamadan önce cilt kusurlarınızı kapatın. Gözaltı morluklarınız için makyajınızdan 5 10 dakika önce gözaltı morluklarınızda ve göz çevrenizde bir buz parçası gezdirin. Bu işlemle birlikte hem şişkinlik gidecek hem de cildiniz sıkılaşacak. Kapatıcınızı göz altlarınıza, burun kenarları ve dudağınızın üst kısmına uygulayın. Ayrıca ıslak bir sünger yardımıyla göz pınarlarınıza uygulayacağınız kapatıcı yüzünüzün aydınlatılmasında bütünlük sağlar. Cilt kusurlarınızı kapatmak için fondöten kullanmayın. Daha doğal bir görünüm için su bazlı renkli jel nemlendiricileri tercih edin. Bu nemlendiriciler, hem cildinizin tonunu dengeler hem de doğal bir parlaklık kazandırır.  Su bazlı allıklar ve aydınlatıcılar ile iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Doğal görünmek için tek tonda makyaj yapmak yanlıştır. Elmacık kemikleri, kaş altları gibi güneşin daha fazla temas ettiği bölgelere allığınızı uygulayabilirsiniz.

Rötuş Yapmak Doğallığı Bozar

Doğal bir görünüm için, gün boyu makyajınıza rötuşlar yapmak yerine nemlendirici etkili yüz spreyi kullanın. Sürekli rötuşlar yaparak yüzünüzde bir katman oluşturmanız doğal ve ışıltılı makyajınızı bozar. Unutmayın ki yüzünüze ne kadar az müdahale ederseniz o kadar muhteşem görünürsünüz.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu