Haber

Dışkısıyla Öğrenci Okutuyor

Çocuk yaşlarda geçirdiği verem hastalığı nedeniyle doğal yollarla beslenmeye başlayan Antalyalı iş insanı  Ali Bıdı, iyileşince beslenme alışkanlığının yaşam fonksiyonları üzerine bir araştırma yapmaya karar verdi . Asker dönüşü Almanya’ya giden Ali Bıdı, uzun yıllar sağlıklı beslenme yöntemleri üzerine araştırmalar yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra vegan olmaya karar veren Ali Bıdı, veganlığa kısa sürede uyum sağlayarak hayvansal ürünleri bırakarak meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye başladı. Sağlıklı yaşamını desteklemek için spora da yöneldi.

2016 yılında triatlon sporu ile ilgilenmeye başlayan Bıdı, kısa sürede yarışlarda yaşıtlarını geride bıraktı.  “Demir Adam” olarak anılmaya başlayan Ali Bıdı, toplantıda tanıştığı dahiliye uzmanı Didem Karavelioğlu’nun muayene talebini geri çevirmedi. Dışkısından örnek alınan Ali Bıdı’nın  bağırsaklarının yararlı bakteriler açısından zengin olduğu ortaya çıktı. Dr. Karavelioğlu’nun teklifi üzerine dışkısını bağışlamayı kabul eden Bıdı’nın dışkısı birtakım işlemlerden geçerek hastalara şifa oldu. Bağıştan maddi bir beklentisi olmayan Ali Bıdı, bağıştan gelen geliri öğrencileri okutmak için kullandı. Dr. Karavelioğlu, son yıllarda gündemde olan bağırsak hastalıklarına çözüm olan bu yöntem için diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de dışkı bankalarının kurulmasını talep etti.

Dışkı Bile Para Ediyor Artık

Ailesi ve çevresindekiler tarafından ilgi odağı olan Ali Bıdı için “dışkısı bile para ediyor” esprisi yapılıyor. Espriler karşısında Ali Bıdı ise paraya ihtiyacı olmadığını ve gelen parayla öğrencilere burs verdiğini açıkladı.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu