Haber

DEDAŞ Ekiplerini Engelleyen Kadınlar Polise Saldırdı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinden gelen bir haber, şaşkınlık yarattı. Öyle ki DEDAŞ ekiplerini engellemek isteyen kadınların, olay yerine gelen kadın polislere saldırdığı ortaya çıktı. Ekiplerin çalışmasını engellemek isteyen mahalleliler tarafından çıkarıldığı belirtilen olaya ilişkin detaylarda ortaya çıktı.

Elde edilen bilgilere göre olay Mardin’in Kızıltepe ilçesinde meydana geldi. DEDAŞ ekiplerinin Koçhisar Mahallesine girdiği ve bazı elektrik hatlarını yer altına almaya çalıştığı öğrenildi. Bu sırada çalışmaları engellemek isteyen ve DEDAŞ ekiplerini durdurmaya çalışan kadınlar ise taşkınlık yaptı.

Polis Ekiplerine Başvuruldu

DEDAŞ ekiplerini engellemeye çalışan mahalleli, ekipler tarafından açılan çukura kadar uzandı. Yaşanan arbede sonrasında ekiplerin durumu polislere bildirdiği konusunda açıklamalar geldi. Olayın bildirilmesinin üzerine, olay yerine polis ekipleri yönlendirildi.

Mahallede taşkınlık yapan kadınları engellemek için olay yerine çağrılan kadın polisler de yine tepki ile karşı karşıya kaldı. DEDAŞ ekiplerini engellemeye çalışan bir kadının, olay yerine gelen kadın polislerin kolunu ısırdığı açıklandı. Olay yerine gelen kadın polisin kolunu ısıran kadın ise gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kadınının, polisin görevini engellemek ve polise mukavemet nedeniyle suçlu bulunduğu ve adliyeye sevk edildiği öğrenildi. İfadesi alınan ve adliyeye sevk edilen kadın için henüz kararın açıklanmadığını da ekleyelim. Ayrıca kadın için kaçak elektrik kullanımı suçundan da işlem yapıldığı açıklandı.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu