Moda

Davetler İçin Tarz Önerileri

Hem yazın son günlerinin yaşandığı hem de sonbaharın yoğunluğunun yaşanacağı günlerin deldiği dönemde kadınların vazgeçilmez aktivitelerinden birini de davet ve partilere katılım oluşturmaktadır. Bu noktada kadınların şık ve tarz sahibi görünümlerine katkı sağlayacak birtakım öneriler bulunmaktadır. Bu noktada ilk olarak henüz yazın bitmediğine dikkat çekmek ve eylül ayının da sıcak geçecek olması üzerinde dantelli, işlemeli ya da tek düze ama şık görünümlü dekolte toplar halen tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra yine güçlü bir duruşa sahip olmanıza katkı sağlayacak olan takım elbiseler de halen revaçta görünüyor. Kadın smokinler maskülen bir hava oluştururken davetlerde gözlerin size çevrilmesini sağlayacak.

Kırmızı Vazgeçilmez Olacak

Özellikle akşam davetlerinde şık ve elegant bir hava katan renklerden biri de kırmızı. Gömlek ya da bluzdan elbise ya da takım ceketine kadar birçok parçaca kırmızıyı tercih ederek dikkat çekmek mümkün. Aynı zamanda davetlerin olmazsa olmaz şık renklerinden olan kırmızıyı gardırobunuzda her zaman kurtarıcı olarak saklayabilirsiniz. Davetlerde dikkat edilmesi gereken bir başka unsur ise ayakkabı ve kemerler olarak yer alıyor. Buna göre parçaların tamamlayıcısı olan XXL kemerler şık bir elbise ya da bluz tamamlayışı olarak tercih edilebilmektedir. Bir başka tamamlayıcı aksesuar olan ayakkabılar için ise genellikle minimal tarzı yansıtan şekilde hafif topuklu bir stiletto ya da düz taban maskülen bir makosen tercihi iyi olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bilal Aydın

1992 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2015 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. bayandoktor.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu