Haber

Çorum’da Pastaneye Molotoflu Saldırı

Kimliği belirsiz olarak bazı kişilerin, pastane deposu ile yanında bulunan binanın giriş kısmına Molotof attı. İtfaiyenin müdahale etmesiyle birlikte oluşan yangın söndürüldü ve zarar ortaya çıktı. Olay dün itibariyle gece vakitlerinde Selimiye 5. Sokak ulukavak mahallesinde vuku buldu. Kimliğini belirsiz olarak saldırıyı düzenleyen kişilerin bina girişi ve aynı zamanda pastaneye ait olarak bulunan depoya Molotof atarak saldırı yaptılar. Depo da yangın çıktı ve ihbar ile birlikte bölgeye polis ve itfaiye ekipleri geldi. Kısa süre sonra yangını söndüren itfaiye yangın iyice büyümeden söndürmeyi gerçekleştirdi. Yangın sonucunda ise depoda ve bina girişince zararlar meydana geldi. Pastanenin sahibi ise Ali A.  Vermiş olduğu ifadede “  kimse ile bir problemi olmadığını belirtti”  ve üzerine ise olayı geçekleştiren kimliği belirsiz kişiler hedefte şaşırmış olabilir şeklinde de ilave etti.

Pastane ve Binaya saldırı şoku

Polis ise saldırıyı yapan şüpheli şahısları yakalayabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Pastane ve binaya saldırı şoku sonucu pastane sahibi, kimseyle bir sorununun olmadığını ve oluşan olayın aslında beklide başka birine yapılacağını ama hedefin şaşırılmış olduğunu ifadelerinde kullandı. Polisin çalışmaları şüphelileri yakalayabilmek adına sürüyor.  Yangının zararları pastane ve binada izlerini göstermiş ve zarar oluştuğu kaydedilmiştir. Çorum’da meydana gelen olayda can kaybı bulunmuyor fakat yangın sonucu çıkan zararlar bulunuyor. Molotof sonucu itfaiye müdahalesiyle çıkan yangın kısa sürede bastırıldı. Büyük bir facianın eşiğinden dönüldü ve bina sakinleri zarar görmeden yangına müdahale edildi.  Olayın iç yüzü ise polis tarafından araştırılmaya devam ediyor. Aynı zaman da zanlıların kimlikleri içinde çalışmalar sürüyor.

Daha Fazla Göster

Elif Karakaş

1986 Çanakkale doğumlu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu Turizm Otelcilik mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an bayandoktor.com da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu