Gündem

Cinsel içerikli film izleyen öğretmen öğrenciler sayesinde ortaya çıktı

Osmaniye ilinin Kadirli ilçesindeki bir ortaokulda ders esnasında öğrencilerin gözü önünde cinsel içerikli film izleyen öğretmen, gözaltına alındı. Daha sonrasında mahkemeye sevk edilen ancak tutuksuz bir şekilde yargılanan öğretmenin rezaleti sosyal medyaya düştü.

Şehir Harun Saltalı Ortaokulu’nda gerçekleşen olayda, 56 yaşındaki öğretmen H.İ.Ö ders esnasında bilgisayardan pornografik ögeler içeren bir film açtı. Öğretmenin cinsel organı ile oynadığına şahit olan öğrenciler, durumu diğer öğretmenler ile paylaşınca rezalet ortaya çıkmış oldu. 56 yaşındaki öğretmen gözaltına alınarak ilgili mahkemeye sevk edildi ancak tutuksuz yargılama kararı çıkarıldı.

10 ÖĞRENCİNİN İFADESİ

Diğer öğretmenler tarafından yapılan şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan H.İ.Ö. hakkında olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Derste bulunan 10 ayrı öğrenciden de ifade vermelerini isteyen polis, Kadirli Cumhuriyet Savcılığı tarafından çağrılan öğrencilerin ve öğretmenlerin ifadelerini aldı.

Pedagogların da bulunduğu bir odada ayrı ayrı ifade veren öğrenciler, öğretmenin ders esnasında yaptıklarını tek tek anlattılar. İfadelerin toplanması ile beraber tutuklama istemi üzerine mahkemeye çıkarılan öğretmen, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılandı. Serbest kalan öğretmenin görüntüleri ise kısa sürede sosyal medyaya düştü. Öğrencilerden bazılarının video kaydı aldığı görüntüler çoğu kişi tarafından rezalet olarak tanımlandı. Mahkemenin tutuksuz yargılama kararı vermesi ise sosyal medyanın tepkisini çekti. Öğretmenin mesleki durumu ise henüz bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

Kadir Dündar

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2. sınıf öğrencisi. 3 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali global bir gazete de editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu